Bilişimle alakalı Polis meslekleri

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
96
İstanbul
Arkadaşlar ben meslek Lisesinde okuyorum seneye bölüm sececeğimde bilişimle alakalı (polis) mesleği ne yapabilirim

Not: lütfen yoruma siber suçları seç yazmayın çünkü biliyorum o mesleği

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
dostum sen ilk önce bilişim bölümünde oku normal olarak polis olSiber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde çalışırsın. Bilişim polisi vs olursun. Kafana takma ama ilk önce polis ol.

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Merhaba öncelikle TURKİSH arkadaşımınzda dediği gibi bilişim bölümünü sağlıklı bir şekilde bitirin. Donanımsal olsun yazılımsal olsun bilgiye sahip olun gerisi gelecektir. Sorunuzun cevabı olarak ise kısaca işlem merkezi olarak görev yapabilirsiniz. Telefon bağlantıları, polis merkezinde bulunan donanımsal sorunlar, kontrol merkezi, ihbar hattı, uzaktan yönetilen dronoler kontrolu vb fazlası bir kaçında emin değilim ancak buna benzer sen yinede dediğim gibi bölümünü bitir gidince ilgili şeylere öğrenceksin :)

"'Alpi Taikiai"

Uzman üye
15 Mar 2018
1,147
2
Red Square
Siber suçlar birimi , Sinyal yer tespit birimi başka polisi şeyler yok ama
MİT VE TSK da saldırı timleri var ve TSK nın Siber güvenlik [Hacker] komutanlığı var

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
Bu konularda pek bilgi sahibi değilim fakat BTK'da, Bilgi İşlem Şube'de veya Siber Suçlar sizin için uygun olabilir.

"'Alpi Taikiai"

Uzman üye
15 Mar 2018
1,147
2
Red Square
Merhaba öncelikle TURKİSH arkadaşımınzda dediği gibi bilişim bölümünü sağlıklı bir şekilde bitirin. Donanımsal olsun yazılımsal olsun bilgiye sahip olun gerisi gelecektir. Sorunuzun cevabı olarak ise kısaca işlem merkezi olarak görev yapabilirsiniz. Telefon bağlantıları, polis merkezinde bulunan donanımsal sorunlar, kontrol merkezi, ihbar hattı, uzaktan yönetilen dronoler kontrolu vb fazlası bir kaçında emin değilim ancak buna benzer sen yinede dediğim gibi bölümünü bitir gidince ilgili şeylere öğrenceksin :)

Drone kontrolü yönetimi türk hava kuvvetleri ve türk hava kurumu pilotları ortak şekilde yapıyor o görevi genellikle eski pilotları (artık uçmaya elverişli olmayan) ve yeni pilot adaylarına kullandırıyolar örneğin ben genç kanatlardayım yılda 2 iha sürme hakkım var :)

Kerur

Üye
17 May 2018
199
1
Ya kusura bakmayın ama bilişim şubede olmak için polis koleji okumak şart değil mi ?

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Sonuçta polis sınavına girecen :) yinede
Az önce araştırdım amir tavsiyesi ilede girebiliyorlarmıs aslında güzel iste neyse

liseden sonra olmak istiyorsan sınavdan 260+ (her sene değişir) Alman gerekiyor. Sonrasında mülakata giriyorsun parkur, sözlü 2 yıl PMYO da okuyorsun ve memur olarak göreve başlıyorsun kpss ise lisans 60+ önlisans 70+ Alman gerekli bunda da mülakat kısmı var ve 6ay gibi bir süre sonra göreve başlarsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.