bios ayarı bozuldu....

*reventon*

Uzman üye
28 Eki 2008
1,536
1
arkadaşlar ben pc ye overclock yapim derken biosu baya bi kurcaladım altına üstüne her tarafa girdim kurcaladım ama overclock yapılan yeri bulamadım vekarıştırdım birazda daha sonra öğrendimki overclock yapmak için benim anakartta ctrl+f1 basmak gerekiyormuş anakart gigabyte ga-ma69vm-s2 bu biraz geç oldu haliyle ama overclock u yaptım amd4000+ x2 normal 2.1 ghz dan 2.53 te ve stok fanla rahatlıkla çalıştırdım.işin kötü tarafı şimdi pc ye format atmam lazım ama cd taktığımda tanımıyor ve açılma süresi biraz daha uzadı.ama pc nin performansında kesinlikle hissedilir bi dercede artış olduğunu söyleyebirim. arkadaşlar bunu nasıl halledebilirim acil yardım

not:biosu geri yüledim olmadı sonra güncel sürümü yükledim yie olmadı
kabloları çıkartıp taktım olmadı
takılı olup olmayanlara baktım yine olmadı
yani anlayacağınız bi anormallik yok ACİL YARDIM BEKLİYORUM ARKADAŞLAR.......

mesut1979

Yeni üye
9 Tem 2007
25
2
elektrik kaplosunu cikar.... anakartta bir pil var onuda cikar 5 dakika bekle sonra pili tekrar tak ayarlar eski haline gelmesi lazim

*reventon*

Uzman üye
28 Eki 2008
1,536
1
evet aynını ben dün akşam denedim biraz tırsarak yaptım ama o pili çıkarttım 15 dakika felan bekledim sonra bios eski haline döndü ama bilgisayar eski haline dönmedi.

Son düzenleme:

üsttattt

Yeni üye
22 Haz 2008
12
0
istanbul
p.c ninde eski haline dönmesi için hdd lne low lewel format at derim faydası olucaktır ne p.c leri ilk günkü performansına döndürdüm bu format sayesinde nette araştır programı mevcut

*reventon*

Uzman üye
28 Eki 2008
1,536
1
p.c ninde eski haline dönmesi için hdd lne low lewel format at derim faydası olucaktır ne p.c leri ilk günkü performansına döndürdüm bu format sayesinde nette araştır programı mevcut

ilgin için teşekkürler ama ben o sorunu çoktan çözdüm ..bide lütfen mesaj yazmadan önce yazılış tarihlerine bakın..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.