BİOS Donma Sorunu (PC yi açıyorum bios ekranı açılıp donuyor )

Hawkiin

Üye
6 Ağu 2015
61
0
Arkadaşlar pc nin sorunu sudur : pc yi açınca bios ekranına atıp donuyor , sebebinin su oldugunu dusunuyorum : bios pilini çıkardım pc yi açtım biosa attı donma falan yoktu , (bios pilini çıkarma sebebim biosun varsayılan ayarlara geri dönmesini istememdir ) bi 10 dk bekletip pc yi kapadım , sonra pili taktım açtıgımda casper geliyor ardından hemen bios açılıyor eskisi gibi şifre soruyor ve şifrede giremiyorum donuyor .. yardım lütfen

Hawkiin

Üye
6 Ağu 2015
61
0
hocam bilgisayarı açamadığım için herhangi bir işlem yapamıyorum , daha doğrusu da ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var.. böyle bir durumla ilk defa karşılaştım. Çözümünü bilen arkadaşımıza teşekkür ederim cidden zor bir durum

Hawkiin

Üye
6 Ağu 2015
61
0
dostum şifre istiyor şifre hiçbirşey yani enter a bastıgımda giriş yapmam gerekiyor , şifre ekranı gelince hiçbir tuş çalısmıyor basıyorum .. hiçbişey :)

Hawkiin

Üye
6 Ağu 2015
61
0
acaba diyorum bios pilini tekrar çıkartıp taksam veya çıkartıp bekleyip taksam bişeyler düzelirmi , bilen bir arkadaş olsa direk dediğini yapacam doğrusu .

Hawkiin

Üye
6 Ağu 2015
61
0
hocam tam olarak ne yapayım bana yazarmısın , derken pili çıkartıp bekleyip takıyımmi yoksa pc yi açıp bekleyip takıyım mi nabayım kafam karıştı doğrusu , ayrıntılı yazarmısın , çok makbule geçer gerçekten :) Teşekkürler.

Protokoly

Uzman üye
28 Tem 2013
1,214
0
İstanbul
hocam tam olarak ne yapayım bana yazarmısın , derken pili çıkartıp bekleyip takıyımmi yoksa pc yi açıp bekleyip takıyım mi nabayım kafam karıştı doğrusu , ayrıntılı yazarmısın , çok makbule geçer gerçekten :) Teşekkürler.
ramı çıkartıp takmayı dene. Babamın bilgisayar öğretmeni arkadaşı var ona sordum ramı çıkartıp tak dedi.Bende düzelmedi ama sende düzelebilir.Ayrıca kasayı da kirliyse temizle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.