Çözüldü Bios Dosyası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Bios Dosyası (ÇÖZÜLDÜ)

Merhabalar bir sorum olacaktı. Bende Casper marka bir dizüstü bilgisayar var ve bilgisayarım farklı bir işletim sistemini kabul etmediğinden ve BIOS'a girmediğinden Casper yetkililerinden BIOS dosyamı talep ettim ve bana BIOS dosyamı gönderdiler. Ancak kurulumla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi ve verilemeyeceğini söylediler. Internette işime yarar bir yazı ve video bulamadım. Verilen dosyada şöyle şeyler var:

oXPPab.jpg

Daha önceden Bios dosyalarıyla ilgili birşey yapmadığımdan dolayı bilgim yok danışmak istedim ben bu bios dosyasını nasıl kullanacağım? Bir usb belleğe boot ederek falan mı veya farklı bir kullanım şekli. Yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
7 Tem 2007
9,549
89
Merhabalar bir sorum olacaktı. Bende Casper marka bir dizüstü bilgisayar var ve bilgisayarım farklı bir işletim sistemini kabul etmediğinden ve BIOS'a girmediğinden Casper yetkililerinden BIOS dosyamı talep ettim ve bana BIOS dosyamı gönderdiler. Ancak kurulumla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi ve verilemeyeceğini söylediler. Internette işime yarar bir yazı ve video bulamadım. Verilen dosyada şöyle şeyler var:

oXPPab.jpg

Daha önceden Bios dosyalarıyla ilgili birşey yapmadığımdan dolayı bilgim yok danışmak istedim ben bu bios dosyasını nasıl kullanacağım? Bir usb belleğe boot ederek falan mı veya farklı bir kullanım şekli. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazın modelini ve işletim sistemini yazar mısın

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Ƴαĸαмoz1Յ1Գ;8503175' Alıntı:
Cihazın modelini ve işletim sistemini yazar mısın

Casper Nirvana Cga notebook windows 8 64 bit

Sorunumu çözdüm yöntemini verip konuyu kitlerseniz sevinirim :)

Arkadaşlar verilen dosyanın içerisindeki fptw64.exe adlı dosyayı çalıştırmamız gerek şu şekilde:
1) CMD' yi yönetici olarak çalıştırıyoruz.
2) Dosya dizinine gidip şu komutu giriyoruz:

fptw64.exe (Sisteminiz 32 bit ise fpt.exe) -BIOS -f 69a.bin

yazıp enter'a tıklıyoruz ve 1 dakikalık bir kurulum yapıyor daha sonrasında ise kilitli olan BIOS'unuza girebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.