Bios'da Yaşadığım Sıkıntı Bir Türlü Yapamadım

HackerWhoAmI

Katılımcı Üye
16 Eyl 2018
379
1
YOK
Merhaba THT
Ben ilk Parrot ile dual boot yaptım sistemim windows 10
Sonra sildim temiz şekilde silindi hiç bir iz kalmadı.,
Sonra Kali Linux ile dual boot yaptım.
Yaşadığım sıkıntılar yüzünden sildim ve tekrar parrot kurdum.
Sonra parrotu da sildim windows 7 kurmak için ama Bios da şöyle bir sorunla karşılaştım.
OWUApI.jpg

Ne yapmam lazim

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
HackerWhoAmI
hdd çıkart başka pc de tek disk yap biçimlendir tak, sonra bios sıfırla , windows 7 yada windows 10 sana kalmış , boot yaparken mbr gbt ve uefi şeklinde var sen , eski yöntemden uefi kapatıp , normal düz şekilde mbr olarak boot yap flash belleğe işletim sistemini, biostan legacy yani mbr olarak ayarla sorun düzelir

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,117
1
224
CyberKeTa
Evet sorununu anladım linuxlarda işletim sistemi silince boottan silmen gereklidir windows önce kur sonra internetten easyuefi Full premium indir zaten bulursun heryerde sonra kaliyi seç yandan eksi işaretine bas sil aynı işlemi parrot içinde yap. Şuan böyle kur windows sorun olmaz birde kur sonra easy uefi ile yap daha sonrada minitool veya aomei ile hddde kali veya linux kalıntısı parça 500mb felan yerler varsa simen gerekir. Eğer bunları yaparsan düzgün sorun olmaz aynı şeyleri yaşadım sorunun çözülür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.