Bios'taki power tuşu ayarı

Dizgici

Yeni üye
10 Eyl 2019
22
0
Herkese merhabalar. BIOS üzerinden ayar yapılacak power tulu kullanılmadan fişi prize taktığımızda pc açılıyordu. Şu an o bölümü bulup ayarlayamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim :mahcup: (ASUS H81M-4L)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dizgici

Yeni üye
10 Eyl 2019
22
0
sorunum şu hocam net açıklayayım.. bilgisayarın power tuşu basmıyor yani power tuşu ile etkileşim sağlayamıyorum. fişi prize taktığımda açılmasını sağlamak istiyorum. eski bios sisteminde bunu sağlayabiliyordum fakat yeni pc de bu işlemi yaptığım menüyü bulamadım.

Dizgici

Yeni üye
10 Eyl 2019
22
0
hocam sorunumu anlatamadım sanırım. Bios'a girmekte sıkıntı yaşamıyorum. Ben bilgisayarın sadece elektrik aldığı anda açılmasını sağlamak istiyorum. Power tuşu bozuk, bios'ta bir menüden güç ile başlatma komutu veriliyordu. bana o menü lazım.

Fişi prize taktığım anda pc açılsın istiyorum.

inlowe

Yeni üye
17 Nis 2015
16
0
Merhaba eğer öyle yaparsanız bilgisayarınıza zarar veririsiniz anakartınız işlemci yanma ihtimalı yüksek olur siz şöyle bir yol deneyin tuşu bozuk olan 2 tane kablo olur power tuşunu söküp elektrikçiden bir tuş alıp lehimleyim kullanıabilirsiniz

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
Bios'ta power on boot seçenceği mevcut . Bu kısmı ayarlarsanız elektrik geldiğinde otomatik açılacaktır veya bazı bios modellerinde Restore on AC/Power Loss diye geçer bu seçeneği Power On olarak seçin. Dilerseniz cmd yi yönetici olarak çalıştırıp bcdedit /set {default} bootstatuspolicy ignoreshutdownfailures yapabilirsiniz

Descilian

Üye
20 Eyl 2015
165
0
Sofia
Merhaba eğer öyle yaparsanız bilgisayarınıza zarar veririsiniz anakartınız işlemci yanma ihtimalı yüksek olur siz şöyle bir yol deneyin tuşu bozuk olan 2 tane kablo olur power tuşunu söküp elektrikçiden bir tuş alıp lehimleyim kullanıabilirsiniz

Çok doğru tespit. Benimde bozuldu uçlarını çıkarttım laptobun yanından ve fişe taktıktan sonra uçlarının birbirine sürtüp açıyordum. diğer türlü bilgisayarına anlık elektrip gelip giderse bozar yakarsın.

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Sayın Dizgici

Bios ayarlarına girdikten sonra Restore On Ac Power Less şeklinde bir ayar göreceksin. Bunu ON konumuna getirirsen bilgisayarını fişe takınca düğmeye basmadan çalıştırabilirsin.

İyi Forumlar

Dizgici

Yeni üye
10 Eyl 2019
22
0
Çok doğru tespit. Benimde bozuldu uçlarını çıkarttım laptobun yanından ve fişe taktıktan sonra uçlarının birbirine sürtüp açıyordum. diğer türlü bilgisayarına anlık elektrip gelip giderse bozar yakarsın.

o konuda sıkıntım yok ups var.

Sayın Dizgici

Bios ayarlarına girdikten sonra Restore On Ac Power Less şeklinde bir ayar göreceksin. Bunu ON konumuna getirirsen bilgisayarını fişe takınca düğmeye basmadan çalıştırabilirsin.

İyi Forumlar

"next boot after ac power loss" şeklinde menü var içeriğinde "fast boot" ve "normal boot" yazıyor. bu kısmı denedim sonuç alamadım.

okulun park yerlerine park edebilirsin sorun olmaz

Hocam üniversite değil kaldığımız yurda sokabiliyor muyuz ?

Aman yakmayın beni :) eğer öyle ise aracı götürücem eğer değilse rezil olurum orada

Moderatör tarafında düzenlendi:
B

BumbleeBee

Ziyaretçi
Herkese merhabalar. BIOS üzerinden ayar yapılacak power tulu kullanılmadan fişi prize taktığımızda pc açılıyordu. Şu an o bölümü bulup ayarlayamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim :mahcup: (ASUS H81M-4L)
Bende onu arıyordum kurcalayarak buldum şimdi benim anakart Asus marka bıos arayüzüne girdikten sonra Advanced sayfasına geliyorsun APM seçiyorsun Restore AC Power Loss çıkıyor orada

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.