Birçok Ünlü İsmin Twitter Hesabı Ele Geçirildi!

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Birçok Ünlü İsmin Twitter Hesabı Ele Geçirildi

Sosyal medya platformlarından Twitter'da, birçok ünlü isimlerin doğrulanmış hesapları ele geçirildi. Bununla birlikte aldatıcı paylaşımlar yapan bu hacker yada hacker grubu bağış toplandığı belirten paylaşımlarla kullanıcıları bir internet sitesine yönlendirdi.

jMjd1v.jpg

Ele geçirilen bazı hesaplar arasında ise ABC News sunucusu Jessica Harmsen, NITV News sunucusu Natalie Ahmat ve Fransa Basketbol Ligi'nde forma giyen basketbolcu Adreian Payne, şarkıcı Nena, beyzbol oyuncusu Taylor James Snyder ve daha bir çok ünlü isim yer alıyor.

3juli5.jpg

Dahası, bu dolandırıcılar hesapların ismini "T E S L A" olarak değiştiriken, profil fotoğrafını ise Tesla'nın Logosunu yerleştirdi. Doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tik ise inandırıcılığı yükseltti. Ancak yakın zamanda hesapların adı ve profil fotoğrafları eski hâline getirildi ve tweet'ler Twitter tarafından silindi.

Peki siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı konunun altına bekliyorum.

QkfGBD.png

Son düzenleme:

blatgod

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
281
3
eline sağlık

nasıl bir yöntem kullanarak hesapları hacklediklerini gerçekten merak ediyorum, sosyal mühendislik ile yaptıklarını düşünmüyorum.

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
eline sağlık

nasıl bir yöntem kullanarak hesapları hacklediklerini gerçekten merak ediyorum, sosyal mühendislik ile yaptıklarını düşünmüyorum.

Bencede. Toplu bir şey bence.

Vay be .d
Elinize sağlık

Ellerine Sağlık Hocam, Başarılı Bir Araştırma ve Konu.

Eline sağlık kardeşim :)

eline sağlık hocam :)

Ellerine sağlık kardeşim :)

Teşekkür ederim hepinize.

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.