birinin kamerasına bakma

mucel

Yeni üye
27 May 2023
10
0
arkadaşlar öncelikle merhaba bi ara bir arkadaşım bana bi link verip ordan benim dahi kullanamadığım laptop kamerama baktı ve bende böyle bir şey yapmak istiyorum kameralara bakılabilen nasıl yapabilirim?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,775
arkadaşlar öncelikle merhaba bi ara bir arkadaşım bana bi link verip ordan benim dahi kullanamadığım laptop kamerama baktı ve bende böyle bir şey yapmak istiyorum kameralara bakılabilen nasıl yapabilirim?
Laptop kameralarının bazılarında koruma oluyor o açık değilse erişsen bile izleyemezsin.
Ayrıca kullandığı yönteme bağlı olarak değişse de bunu kullanabilmesi için yönetici izni gerekiyor.

4 May 2022
74
1
23
Türkiye
Bir web sitesi linkine tıkladığın anda aslında o siteye bir istek attığından dolayı ilk olarak IP adresini ve dolaylı olarak kendi adresini de vermiş olursun. Tabi konunun adresle veya farklı bir şeyle ilgilisi yok lakin olayın genişliğini anlaman için söylüyorum. Yine aynı şekilde gayet yasal olarak bir web sitesine gittiğinde ve site içerisinde herhangi bir şekilde yukarı aşağı hareket dahi etsen yasal olarak o sitenin senin üzerine işlem yapmasına izin vermiş olursun. Kamera açmak veya kapatmak, mikrofon dinlemek aslında oldukça kolaydır. JavaScript ile nasıl kamera açılır diye bir aratma yaptığında çeşitli onlarca kaynak bulabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.