Birisi sürekli tüm kullanıcıları internetten atıyor

Deuss

Yeni üye
27 Şub 2019
38
4
Dünya
KYK yurdun da kalıyorum ve kalanlar bilir internet gerçekten çok yavaş ve arkadaşın biri buna karşı bir çözüm bulmuş herkesi modemden atıyor ve tüm internet kısa süreliğinede olsa ona kalıyor bunu yapanı nasıl bulabilirim? (Sistemim Pardus)

9 May 2014
143
0
Night City
Monitor Mode'lu wifi adaptörün varsa ağı izleyip mac adresini tespit edebilirsin ama onu yapan adam MAC adresinide değiştirmiştir.

Eğer ağa bağlanmadan DeAuth atıyorsa bulamayabilirsin ama wifi adaptörün varsa sende ona DeAuth paketi atabilirsin oda bağlanamasın :D

Yurt yetkililerine durumu bildirirsen siber güvenlikle alakalı biri gelip ağ analiz araçlarıyla bulabilir.

Son olarak herkes modemden düştükten sonra organize ve sessiz bir şekilde arkadaşı oda oda arayarak tespit edebilirsiniz.

Ama oturduğun yerde nokta atışı yapman zor çünkü ağ yöneticisi değilsin ve ekipmanların sınırlı.

XNovATurkX

Üye
4 Şub 2019
74
0
Cyber City
KYK yurdun da kalıyorum ve kalanlar bilir internet gerçekten çok yavaş ve arkadaşın biri buna karşı bir çözüm bulmuş herkesi modemden atıyor ve tüm internet kısa süreliğinede olsa ona kalıyor bunu yapanı nasıl bulabilirim? (Sistemim Pardus)

Onu yapan benim dostum :D :D yakinda engellemede gelicek :D :D Ben hep yapiyorum ... Bulman biraz zor. Ki bulup ne yapacaksin

Deuss

Yeni üye
27 Şub 2019
38
4
Dünya
Onu yapan benim dostum :D :D yakinda engellemede gelicek :D :D Ben hep yapiyorum ... Bulman biraz zor. Ki bulup ne yapacaksin
Dostum denemelik bende yapmıştım sonra oda arkadaşlarımdan boşca küfür yeyince geri adım attım bulursam uyaracam olmadı şikayet edecem yurtta 600 kişi var ve bnu yapması aşırı bencilce birşey (pek hoş karşılanmaz)

Barrier

Üye
17 Mar 2019
112
0
MAC değiştirme ihtimali olduğu için biraz uğraştırıcı olacak. Öncelikle internete bağlanan herkesin MAC adresi not edilecek ve modemin "yalnızca bu adreslere izin ver" bölümüne girilecek. (bazı modemlerde var, bazılarında yok) ve eğer bir daha bu kişi internetten atmak isterse MAC adresini değiştiremeyeceğinden dolayı yakalanır. Bu riski göze alamaz bence ama, bir daha interneti kesmez artık. :)

sezar0742

Üye
27 Şub 2011
185
0
Antalya
Merhabalar, KYK yurtlarının interneti ana blok modemine bağlı olduğu için ana blokta basit bir yazılımla interneti kesip kanalı kendinize akıtabiliyorsunuz. Ne yazık ki Uzay'a araç gönderebilecek teknolojiye ulaşmış olmamıza rağmen bu tür sorunlara çözüm bulamadı Kredi ve Yurtlar Kurumu. Hatırlıyorum Cuma günü memurların mesaisi bittikten sonra internet'i kesiyordu yanlış anlaşılmasın ben değil bir arkadaşım :) Pazartesiye kadar tüm kyk'ya internet kesiliyordu. İnternetin tekrardan herkese açılması için ana makineye rest atılması gerekiyor.

Hilenin işleyişi hakkında bir takım bilgiler vermek gerekirse her katta ve blokta ana modeme bağlanmak üzere wifi mesafe arttırıcı access pointleri kendi katın haricinde devre dışı bırakıyorsun. Kendi katına ait modem'e Mac adresi tanımlayarak yalnızca izin verdiğin adreslerin internete bağlanmasını sağlıyorsun. Böylelikle fiber interneti herkesten keserek haldır haldır kendin veya arkadaşlarınla kullanıyorsun.

Kesinlikle böyle bir işe kalkışmanızı önermiyorum zira sanal hırsızlık ve hak gaspetmektir. Yakalanırsanız cezası mutlaka olur.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Bulmak istiyorsan wireshark açıp gelen trafiği izle. Mac değiştirse bile kendisi bağlantısını koparmayacağı için local ip değişmez. Örneğin 192.168.1.20 şeklinde bir ip tespit ettin. Ağda buna karşılık gelen cihazın modelini tespit edin. En basitinden android de fing aracını kullanabilirsiniz. Yapabileceğiniz en basit yöntem bu şekilde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.