Bitcoin Dolandırıcıları Nasıl yakalanmıyor!??

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,775
Simdi ben birisinin telini hackleyip bitcoin cüzdanını hacklesem ip mac değiştirsem bulunamazmıyım
Yakalanırsın.

Öncelikle kullandığın borsa hangi borsaya göndereceğini inceliyor.
Sonrasında gönderdiğin borsa inceliyor.

Ekstra olarak kullandığın borsa hangi adrese gönderdiğini gösteriyor.

Biraz araştırırsalar ve cüzdan adresininde hangi borsaya ait olduklarını bulursalar. Oradan verilerini alıp yakalarlar.
Ancak asıl soru şu: Bu kadar zahmete girerler mi?
Bu da kadar 10$ için olmaz.

Mesela 100.000$ dolar için olsa belki uğraşırlar.

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
Yakalanırsın.

Öncelikle kullandığın borsa hangi borsaya göndereceğini inceliyor.
Sonrasında gönderdiğin borsa inceliyor.

Ekstra olarak kullandığın borsa hangi adrese gönderdiğini gösteriyor.

Biraz araştırırsalar ve cüzdan adresininde hangi borsaya ait olduklarını bulursalar. Oradan verilerini alıp yakalarlar.
Ancak asıl soru şu: Bu kadar zahmete girerler mi?
Bu da kadar 10$ için olmaz.

Mesela 100.000$ dolar için olsa belki uğraşırlar.
Hocam yurtdısındaki birisinin telini hacklesem kimlik doğrulaması istemeyen borsalar var bunları tabi kendi wifimden yapmayacağım ip adresimide değiştireceğim ve log vermeyen vpn alıp başka wifiden yapacagım herseyi sonra hackledigimdede nfc kimlik doğrulaması istemeyen borsaya atacagım yinede yakalanırmıyım soruyorum böyle birşey yapmayacağım meraktan soruyorum cünkü cogu kripto hırsızı yakalanmıyor

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,775
borsaya atacagım yinede yakalanırmıyım
Biraz daha güvenli olur ama yine de yakalanma ihtimalin var.
Çünkü adamın kullandığı borsayı sen seçemezsin sonuçta ve adamın borsası log tutuyor.
Yani yine hangi cüzdana gittiğini görebiliyorlar ancak o cüzdanın sahibini senin dediğin borsalar vermezse yakalanmazsın.
Ama çoğu verir. (İşin içine devlet girince yani)

cünkü cogu kripto hırsızı yakalanmıyor
Çok büyük paralar çalmaz ise yakalanmaz zaten mesela 100$ için devletin uğraşması zor.
Hele sürekli olduğunu var sayarsak çok zor.
Ancak büyük paralarda devlet işin içine girer.

Bir de o çalanların taktiği (bence) küçük küçük çalmak.
1000 kişiden 100$ çalsa hem uğraşmadıkları için yakalanmaz hem 100.000$'ı olur.

ibrhmsrck

Üye
13 Mar 2021
54
8
hocam belliki ağ yapısı hakkında pek fazla bilgin yok. Merkezi bir alana girdiğin zaman yakalanman kesin. aklayamacağın bir para için girme yakalanırsın . Ama ERC-20 üzerinde yada EVM Tornado Cash araştır senin soruna daha iyi uyar.
hocam belliki ağ yapısı hakkında pek fazla bilgin yok. Merkezi bir alana girdiğin zaman yakalanman kesin. aklayamacağın bir para için girme yakalanırsın . Ama ERC-20 üzerinde yada EVM Tornado Cash araştır senin soruna daha iyi uyar.
Hocam diyelimki 10milyon$ hackledim buraya istediğim miktarı atabiliyorum değilmi tüm işlemlerimizi anonimleştiriyormuş araştırdım belli bir miktar limiti varmı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.