Blockhain cüzdan takibi yapılabilir mi?

hasbahca

Yeni üye
20 Eki 2023
1
0
eskişehir

Arkadaşlar kardeşler , yardımınıza ve desteğinize ihtiyacım var . Blockhain cüzdan takibi nasıl yapılır ?
Bu hafta başında bana içinde bulunduğum mali durumdan çıkmam için yardım edeceğini söyleyen deneyimli biri tarafından tamamı borç olan ve beni çok zor duruma sokan yüklü miktarda dolandırıldım.
Siber suçlara şikayette bulundum ancak ilk karşılamalarında yönlendirilmeyle olsa dahi hesaptaki işlemi kendim yaptığım ve hesabıma sahte ve maddi karşılığı olmayan da olsa bir token gönderildiği , bunun suç oluşturmayabileceği beyan edildi. Ancak sonradan başka bir memurun müdahalesi neticesinde kripto borsaları arasında kullanılan transfer kodu ile şikayetimi aldılar.

Ancak konu şikayetin savcılık tarafından değerlendirilip ,müspet suç unsuru oluşturup oluşturmadığını bilemediklerini ifade ettiler.

Diğer taraftan binance borsası müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede ise bana paramın başka borsa cüzdanına çıkarıldığı ,cüzdanların ve transferlerin sonsuza kadar takip edilebileceği ,
fakat müdahale etmeleri için polisin yada benim söz konusu cüzdanı verilen bir site üzerinden takip etmem ve acil olarak binance ile iletişime geçmem gerektiği ve ancak bu şekilde yardımcı olabilecekleri söylendi.Takip edilecek cüzdan numarası bunun yanında benim ve emniyetin binanceye acil bildirim adresleri ayrı ayrı paylaşıldı.

Bu iletinin ardından gelişmeyi bildirmek adına emniyet ile iletişime geçtim ancak siber suçların hafta içi çalıştığı ,dosyamın asayiş dolandırıcılıkta olmayacağı gece ve hafta sonu olması dolayısıyla
sadece siber suçlara mail gönderilebileceği söylendi.

Bu konuyu açmamın sebebi muhteşem güvenlikli olarak pazarlanan blokchain zinciri kullanılarak şu anda telegram üzerinde eşek arı kovanı haline dönüşmüş dolandırıcılık yöntemleri ile insanları ağlarına düşüren muazzam bir kitle oluştuğu bilgisinin flood kick ve ban sebebi ile detaylı paylaşılamaması ...ve bunun sayesinde dolandırıcıların ekmeğine yağ sürülmesidir
Gün be gün yaşanan bu mağduriyetlere borsalar merkeziyetsiz sistem nedeniyle müdahale edilemediğini ifade etmekte , kirli ellerin ve kötü niyetlerin cirit attığı blokchain teknolojisi
milli ve küresel servetin mağdur ve masumların elinden çıkıp sahtekar ve dolandırıcıların eline geçmesine çanak tutulmaktadır.

Dahası bilmediğimiz halde anbe an bu dolandırıcılıklar devam etmekte borsalar şikayet yağmuruna tutulmakta fakat mağdurları önceden kazançlı bir sistem olarak vadettikleri çağrıları ,daha sonra enniyete ve güvenlik açığı uyarı linklerine dönüşmektedir.

bunun için neler yapabilirim ne gibi yol haritası izleyebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.