Blue Ekibi'ne #Soramazsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'Subutay

Yeni üye
17 Tem 2022
50
48
Orhun Nehri
Yeteneklerinizi sergilemek amaciyla canli yaninda siradan bir uye ile kapismayi dusunuyormusunuz?

Gunumuzde sektor icin yeterli bilginiz varmi yoksa kendi halinizdemisiniz?

Blue Team in gunumuze kadar TOP 5 kadrosunu sayarmisiniz?

Maveraün Nehr

Blue Team Lideri
25 Haz 2021
1,061
3
2,117
41.303921, -81.901693
Blue Team'in karşılaştığı en zor ve en kolay görevleri neler?
Valla zaman zaman oluyor görevlerde @'Ranger yerinde duramıyor bazen. Şahsına diyorum saat 8'de mı aradığını yapayım, saat 12 de dediğini mı yoksa saat 3'te aradığını mı yoksa şimdi aradığını mı...
Bir uygulamaya iyice baktıktan sonra temiz denip sonra o uygulamadan sorun yaşadınızmı ?
Hayır...
Yeteneklerinizi sergilemek amaciyla canli yaninda siradan bir uye ile kapismayi dusunuyormusunuz?
Şahsen serbest grokoromen güreş tutmayı düşünüyorum
Gunumuzde sektor icin yeterli bilginiz varmi yoksa kendi halinizdemisiniz?
Değişiyor öğrenmek isteyenler de var, çalışmak isteyenler de var, şirket açmak isteyenler de var, sektörde çalışanlar da...
Blue Team in gunumuze kadar TOP 5 kadrosunu sayarmisiniz?
Bu sorunun cevabını grubun en eski üyesi verirse daha doğru olur. @Pentester

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
6
200
127.0.0.1
Zararlı analizi yaparken hiç vm'in dışına çıktığı oldumu, olduysa süreci nasıl idare ettiniz ?

Forumda yetkili kişilerce paylaşılan, analiziniz sonucunda zararlı olan, fakat göz yumup temiz onayı verdiğiniz yazılımlar oldu mu ?

Günümüzde bir blue personeli sadece dijital analizlerle mi yükümlüdür, yoksa işin elektronik kısmı'da mı blue personeli'nin yükümlülüğü altındadır ? Örneğin cihaz çalıştığı esnada chipset üzerinden veri ayıklama/analizi gibi.

'Subutay

Yeni üye
17 Tem 2022
50
48
Orhun Nehri
Şahsen serbest grokoromen güreş tutmayı düşünüyorum
Ozaman sabırsızlıkla erkinlik duyurunuzu bekliyorum.

Vm dışına çıktığı olmadida zararlıyı yanlışlıkla kendi bilgisayarımda açtığım oldu format attım, şifreleri değiştirdim. Diğer sorunuza gelirsek bu asla olmadı böyle bir şey olsa zaten ilk beni atarlardı herhalde yanlışa dur demekten dolayı bunca yıldır doğruyu söylemekten bıktım 9 köyden kovulmak yorucu ama en azından başımız dik.... En son sorunuzu bilmiyorum ben hep dijital yaptım.

Anka kuşları Hack olayları kapandı biliyorsunuz ne yaptıklarını merak ediyorum şimdi bunu da belki zamanı gelince kendilerine buradan bizzat soracağım.

Basın medyanin direktörünün karakterini henüz çözemediğim için bir şey demek yanlış olur.

Moderasyon konusunda henüz net bir fikrim yok ama şahsıma göre her moderatör rütbesine erişmiş kişilerin üyeye ceza puanı eklemesi özelliğine sahip olması gerektiğini düşünüyorum.

Tasarım ekibi parçası bulunmayan yaparoğulları ile dolu bir takım

İstihbarat, istihbarat ile düşüncelerimi zaten aynı etkinlikte sordum

Yeşil takım, yönetim ekibi olarak aktiflik az ancak alt yönetim olarak aktiflik fazla olan bir takımdı. Garip gelense mavi takım olarak altından üstüne her hafta konu ve etkinlik yapmamıza rağmen yeşil takımda gözle görülür bir şey olmamasına rağmen hızlı rütbe alanlar oldu.

Dil takımı en sevdiğim takım direktörlerine ve üyelerine çok saygı duyuyorum umarım her forumda bir dil takımı bulunur.

Yazılım ekibi hakkında görüş belirtmek istemiyorum
Örnek aldığınız sizi bugünlere getiren isimler kimler oldu?

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,579
17
1,646
Green/Moderasyon
Yeşil takım, yönetim ekibi olarak aktiflik az ancak alt yönetim olarak aktiflik fazla olan bir takımdı. Garip gelense mavi takım olarak altından üstüne her hafta konu ve etkinlik yapmamıza rağmen yeşil takımda gözle görülür bir şey olmamasına rağmen hızlı rütbe alanlar oldu.
Green team için düşüncenizi pek anlamış değilim, ama yinede teşekkürler.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,464
122
2,634
Hiç pes ettiğiniz oldu mu ben bu işi yapamıyorum diye?

'Subutay

Yeni üye
17 Tem 2022
50
48
Orhun Nehri
Top 5 diye ayıramam ama @'Ranger @layef @Bugs Bunny bu arkadaşlarla güzel bir yükseliş elde etmiştik :)
1 kişi eksik kalmış listede 4 kişi var :).

Şuraya da bir buse kondurcagim. Etkinliğin adı soramazsin burada da bize cevaplanması zor veya sakıncalı şeyler soruluyor nitekim sorularda cevaplar da ona göre. Bire bin katıp bazı şeyleri götürenler oluyor. Ayıp oluyor...
Sakıncalı ne soruldu size?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.