Bluetooth ile uzaktan telefon kontrol ve video akışı

codmaster

Yeni üye
26 Tem 2010
44
0
remote_bluetooth_phone_control.jpg

uzmancevap okuyucu [Bobbie] kesmek gönderdi bize bir uyum olduğunu düğmeye basılarak makine telefon hücre otomatik biz hafta özellikli daha önce bu. bu proje esinlenerek, o sorunu çözmek için daha verimli bir şekilde inşa etmeye kendini meydan okudu.
O sırada uzaktan ekran görüntülemek için telefon bir kamera işaret ederek, çok daha aynı şekilde başladı. onun proje benzersiz yapmak için odaklanmış temel şey, hangi telefon düğmeleri aktive edildi yoluydu. O, teçhizat basarak mekanik düğme etkilendim ama aşırı karmaşık olduğu düşünülmektedir. Bunun yerine, o olmak oldu telefonu onun için Bluetooth presler üzerinde karar düğmesine göndermek için AT + CKPD uyumlu (PDF).
Sadece bu değil, onun arayüzünü de oldukça etkileyici. Aslında telefona girdi göndermek için klavyeyi kullanmayı planlıyorsanız, o yönünü değiştirdi ve yerine fare tıklamaları kayıt yaptığı video akışı GUI programlanmış. Şimdi, o tıklama video ekranında telefonun düğmelerinden birini, uygun düğmeye basın telefonunuza gönderildiğinde - Awesome!
Onun uzaktan telefonu arabirimi bir video görmek için okumaya devam edin, sizi memnun kalacaksınız.
İzle

trans.gif

Uzaktan Telefon Kontrol

Benim başlangıç ​​noktası aynı olacaktır: bir kamera telefonun ekran monitör var, ve bir bilgisayar telefonun tuş takımını kontrol etmek.
Ben yapmak istedim fark, RS232 veya Bluetooth seri bağlantısı kullanarak anahtar presler gönderiyordu. Bu düğmelerine basarak harici donanım ihtiyacı, ya da sıcak kablolama tarafından düğmeleri cep telefonu değiştiren ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Bu görevi bir çok basit, ihtiyaç duyulan tek şey oldu AT Komutları Online Başvuru . Kullandığım telefon (Sony Ericsson T610) böylece beni bir seri bağlantı üzerinden tüm tuş takımı taklit etmek güç veren AT + CKPD komutu (Kontrol Tuş) destekler.
İkinci fark grafiksel kullanıcı arabirimi üzerinde olacaktır. İlk başta ben PC klavyeyi kullanarak telefon kontrol etmek için iyi olacağını düşündüm, ama iken onu farenizi kullanarak telefonun gerçek düğmelerini tıklayın edebilmek için daha iyi olacağını öğrendim gelişmekte. Ben, video akışı bir fare tıklama kayıtlı olduğunu, bu nedenle zaman tuş basma parçası rewrote çevirir mouseX ve mouseY telefonda belirli bir düğme, ve Bluetooth bağlantısı ile ilgili anahtar basın gönderir.
Sonuç: Bilgisayarınızda telefon ve bir canlı video akışı bu akışı içinde telefonun düğmelerine tıklayın farenizi kullanın edememek. Bir gösteri:
İzle

Uzaktan Telefon Kontrol

Smulders tarafından Bobbie

üzerinde makale okuduktan sonra bir Hack a Day hakkında bir düğme makinesi cep telefonu otomatik olarak iter , ben sorun ayarlamak mücadele bu şekilde oluşturmak daha verimli bir meydan kendimi.
Benim başlangıç ​​noktası aynı olacaktır: bir kamera telefonun ekran monitör var, ve bir bilgisayar telefonun tuş takımını kontrol etmek.
Ben yapmak istedim fark, RS232 veya Bluetooth seri bağlantısı kullanarak anahtar presler gönderiyordu. Bu düğmelerine basarak harici donanım ihtiyacı, ya da sıcak kablolama tarafından düğmeleri cep telefonu değiştiren ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Bu görevi bir çok basit, ihtiyaç duyulan tek şey oldu AT Komutları Online Başvuru . Kullandığım telefon (Sony Ericsson T610) böylece beni bir seri bağlantı üzerinden tüm tuş takımı taklit etmek güç veren AT + CKPD komutu (Kontrol Tuş) destekler.
İkinci fark grafiksel kullanıcı arabirimi üzerinde olacaktır. İlk başta ben PC klavyeyi kullanarak telefon kontrol etmek için iyi olacağını düşündüm, ama iken onu farenizi kullanarak telefonun gerçek düğmelerini tıklayın edebilmek için daha iyi olacağını öğrendim gelişmekte. Ben, video akışı bir fare tıklama kayıtlı olduğunu, bu nedenle zaman tuş basma parçası rewrote çevirir mouseX ve mouseY telefonda belirli bir düğme, ve Bluetooth bağlantısı ile ilgili anahtar basın gönderir.
Sonuç: Bilgisayarınızda telefon ve bir canlı video akışı bu akışı içinde telefonun düğmelerine tıklayın farenizi kullanın edememek. Bir gösteri:
Programın kaynak kodu (İşleme)

Not: Orijinal cep düğme itici de sanat inanılmaz bir parçasıdır. Ben aşırı enginereerd yöntemi seçilir neden olsun, ve oldukça hepsini nasıl çalıştığını şaşırtıcıdır. Bu makale daha basit bir şekilde yapılır nasıl göstermek için sadece bir.

alıntıdır - kaynak

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.