bootmgr Hatası Hk.

B4TT4LG4ZI

Üye
8 Ara 2018
83
0
Cehennem
Dün akşam uzun zamandır yapmadığım bilgisayar güncellemelerine baktım 119 güncelleme vardı. 1 GB küsürdü. İndirdim hepsini sonra yüklenme kısmındaydı 90 a kadar geldi sonra uykuya alıp işten eve geldim. Bugün gittiğimde açtım bilgisayarı 99 du. Bekledim bekledim 107 ye kadar geldi sonra bilgisayarda hayvan gibi kasmalar meydana geldi. Bende durdurdum yeniden başlatıyım sonra devam ederim dedim. Sonra yeniden başlattım 190 000 dosya yükleniyo falan çıktı. Yüklendi hepsi. Daha sonra bilgisayarı açtığımda çoğu zaman çıkan başlangıç onarma çıktı. Eskiden çıktığında ya beklerdim ya da acelem varsa son a basıp çıkardım normal bi şekilde kullanırdım. Ama bu sefer açılmadı. 3 kere falan yeniden başlattım denedim açılmadı. Karşıma gelen ekran şu teker teker atacağım hepsini daha sonra yaptıklarımı atacağım.

Buna gönderme dedim.

Buna ayrıntıları görüntüle dedim.

Bununla karşılaştım.

Daha sonra gelişmiş seçenekleri görüntüleye bastım.

Burda her seçeneği denedim.

Geri yükleme noktası belirlenmiş onu hemen geri yükliyim dedim.

Ancak her belirlenen noktada bu hatayı aldım.

Diğer seçenekleri de denedim ancak hiçbir işe yaramadı.

Daha sonra biyerde komut istemine şunları yaz düzelir yazısını gördüm: bootsect.exe /nt60 SYS /mbr

olmazsa şunu deneyin yazıyodu: bootsect.exe /nt60 SYS /force

ikisinide yaptım daha sonra yeniden başlattım ama hala sonuç aynı.

Daha sonra kendi kendime dedim ben burdaki komut istemiyle format atabiliyosam format atayım. Aradım buldum tek tek yazdım.

Bunları yaptım sonra yine yeniden başlattım ve şunla karşılaştım.

Neler olduğunu biri bana açıklayabilirmi lütfen.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

B4TT4LG4ZI

Üye
8 Ara 2018
83
0
Cehennem
Merhaba,
Kullandığınız Windows sürümünün aynısını herhangi bir USB Belleğe iso olarak yazdırdıktan sonra sistemi USB Bellek ile başlatınız. Ardından Repair sekmesine tıkladıktan sonra işlemin tamamlanmasını bekleyiniz. Ek olarak detaylı bilgi için ilgili linki inceleyebilirsiniz;
https://support.microsoft.com/en-us...-ctrl-alt-del-to-restart-error-when-you-start

Aynı işlemi kali linux için yapabilirmiyim? Bi sıkıntı çıkarmı?

B4TT4LG4ZI

Üye
8 Ara 2018
83
0
Cehennem
Büyük bir olasılıkla herhangi bir sorun olmadan kullanıma devam edebilirsiniz. Bir ihtimal olarak da sistemi şuanki tarihten değil daha önceki bir tarihten kullanıma başlayabilirsiniz.

Sizi çok yordum ancak bir sorum daha olacak. USB belleğim 4 gb, iso dosyası 4.15 gb başka bir yöntem yokmu yeni USB alacak durumum maalesef yok.

Merhaba,
Kullandığınız Windows sürümünün aynısını herhangi bir USB Belleğe iso olarak yazdırdıktan sonra sistemi USB Bellek ile başlatınız. Ardından Repair sekmesine tıkladıktan sonra işlemin tamamlanmasını bekleyiniz. Ek olarak detaylı bilgi için ilgili linki inceleyebilirsiniz;
https://support.microsoft.com/en-us...-ctrl-alt-del-to-restart-error-when-you-start

Yapıyorum ancak olmuyo repair seçeneğine geliyorum kendisi otomatik system image recovery ye geçiyor. Daha sonra next e basıyorum. Birşery olmadığını için geri çıkıyorum ordan. Başlangıç onarmada bir işe yaramıyor. Başka çözüm yokmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
B4TT4LG4ZI
sistem geri yükleme 06.04.2019 tarihine yükleme yapabirsiniz
cmd komutuna
chkdsk
chkdsk /r
sfc
scf scannow
yazıp oanarma şansınız belki olabilir, her kodda 1 kere entere basın işlemin bitmesini bekleyin
yedeklerine gelecek olursak
verdiğim linkerden bu dosyalardan birini indirip flash belleğe rufus programı ile boot yapıp yedeklerinizi bilgisayarım d yada harici hdd gibi yerlere yedeklerini alabilirsiniz

1 Bob.Omb's Modified Win10PEx64 4.8 RS5
2 KXPE2 - Cd ve USB Medyasından Çalışan Windows Xp
3 WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2019.01.03 English (İngilizce)
4 HKBoot 2017
5 Windows 10 PE SE x64 Live Disc
6 Win7Pe+ - Cd ve USB Medyasından Çalışan Windows 7
8 Windows Xp Live USB
bunlardan birini rufus programi ile flash belleğe boot yapıp , biostan flash belleği 1inci sıraya alıp exit save ile kaydedip çıkıp , flash bellek aracılığı ile yedeklerini alabilirsin d ye yada harici harddisk

windows sistemler

Windows 10 - Tüm Sürümler Tek DVD Türkçe (MSDN) - REDSTONE 5

Windows 8.1 Update 3 MSDN Tüm Sürümler Türkçe - Tek DVD AIO

Windows 8 Türkçe Final MSDN (32/64 Bit) Tek Link indir

Windows 8 Enterprise (32-64 Bit) Türkçe Final MSDN Tek Link indir

Windows 8 Pro VL (32 - 64 Bit) - Türkçe Final MSDN Tek Link indir

Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2019

Windows 7 Tüm Sürümler Sp1 Türkçe 32-64 Bit Tek DVD - 2019 (ESD)

Windows Vista Sp2 Türkçe 64 Bit ve 32 Bit Orjinal Dvd MSDN İndir

Windows XP Professional Servis Pack 2 Türkçe 32 Bit Full indir

Windows Xp Sp2 64 Bit Türkçe - Tek Link indir

Windows XP Pro SP3 Türkçe 32 Bit Katılımsız Tek Link indir - Haziran 2014

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.