Botnet Nedir + Nasıl Atılır? // Botnet Arşivi

Lypehus

Yeni üye
27 Ağu 2019
11
0
Hepinize Öncelikle Merhabalar, İLK OLARAK BOTNET'İN AÇILIMIYLA BAŞLAYALIM ; Botnet, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarda dağıtılıp bu yazılımı kullanan veya yükleyen bilgisayarlara çeşitli görevler vermeye yarayan saldırı amaçlı yazılımlardır. Bot kelimesi robot kelimesinin kısaltılmışıdır ve Botnet’in temeli DDoS saldırılarından oluşmaktadır.

YANİ ŞÖYLE;

Botnet saldırıları çok yıkıcı olabilmektedir. Geçen sene yapılan “Mirai” Botnet saldırısı, internetin en büyük oyuncularını hedef almış; Twitter, Netflix, CNN ve banka siteleri gibi birçok önemli sitenin ulaşılamaz duruma gelmesine neden olmuştu. Bu saldırıda, güvenli olmayan IoT (Internet of Things / Nesnelerin İnterneti) cihazları hedef alınmıştı. Bu cihazlara zararlı yazılım bulaştırıldıktan sonra ise DYN firmasının DNS hizmeti verdiği sunuculara, DDoS saldırısı gerçekleştirilmişti.

4p46z7.png

Neden botnetleri durduramıyoruz?

Botnetler; çok dağınık bir yapıda olmaları, güvenli olmayan cihazların bu sisteme dahil olması, botnet ağındaki cihazların internet erişimine kapatılmasının imkansız olması ve bu ağların yaratıcılarının takip edilip bulunmalarının çok zor olmasından dolayı engellenememektedir.
Bende bu Konuda TurkHackteam'de paylaşılan birazcık botnet arşivini sizlere paylaşıyorum.
Nasıl kurulduğu hakkında araştırma yaparak kullanabilirsiniz.:))
BOTNET ARŞİVİ;
Arşiv İçin : TIKLA
VirusTotal : TIKLA

ARŞİVDEN GÖRÜNTÜLER
zGXdoB.png

Son düzenleme:

B0R4N

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
314
2
anlamadığım şu bunları nasıl kullanacağız?

link de silinmiş bu arada

Zelried

Yeni üye
15 Kas 2019
21
2
Virüs total 28 adet virüs programı virüs buldu birkaçıda trojen arşiv seninse düzeltir misin ? Çünkü kullanmak çok istiyorum.

Son düzenleme:

Lypehus

Yeni üye
27 Ağu 2019
11
0
Virüs total 28 adet virüs programı virüs buldu birkaçıda trojen arşiv seninse düzeltir misin ? Çünkü kullanmak çok istiyorum.

Turkhackteam'de paylaşılan tüm botnetlerin arşividir. Ve benim elimde olan bir şey değil bu maalesef. İçinde herhangi bir trojan falanda yok. Eğer şüphe ediyorsanız, tavsiyem ya sandboxie ile açın ya da virtualbox üzerinden açabilirsiniz. Kendim açtım hiçbir sıkıntı yok. Endişe etmeyin. Virüslü olsa konu onaylanmaz zaten.

İnterestHacker

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
333
2
89
Dünya
Hepinize Öncelikle Merhabalar, İLK OLARAK BOTNET'İN AÇILIMIYLA BAŞLAYALIM ; Botnet, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarda dağıtılıp bu yazılımı kullanan veya yükleyen bilgisayarlara çeşitli görevler vermeye yarayan saldırı amaçlı yazılımlardır. Bot kelimesi robot kelimesinin kısaltılmışıdır ve Botnetin temeli DDoS saldırılarından oluşmaktadır.

YANİ ŞÖYLE;

Botnet saldırıları çok yıkıcı olabilmektedir. Geçen sene yapılan Mirai Botnet saldırısı, internetin en büyük oyuncularını hedef almış; Twitter, Netflix, CNN ve banka siteleri gibi birçok önemli sitenin ulaşılamaz duruma gelmesine neden olmuştu. Bu saldırıda, güvenli olmayan IoT (Internet of Things / Nesnelerin İnterneti) cihazları hedef alınmıştı. Bu cihazlara zararlı yazılım bulaştırıldıktan sonra ise DYN firmasının DNS hizmeti verdiği sunuculara, DDoS saldırısı gerçekleştirilmişti.

4p46z7.png

Botnetler; çok dağınık bir yapıda olmaları, güvenli olmayan cihazların bu sisteme dahil olması, botnet ağındaki cihazların internet erişimine kapatılmasının imkansız olması ve bu ağların yaratıcılarının takip edilip bulunmalarının çok zor olmasından dolayı engellenememektedir.
Bende bu Konuda TurkHackteam'de paylaşılan birazcık botnet arşivini sizlere paylaşıyorum.
BOTNET ARŞİVİ;

ARŞİVDEN GÖRÜNTÜLER
zGXdoB.png
Link kırık hocam

General xx Hack hk

Katılımcı Üye
13 Ocak 2023
393
2
75
BILMEMKI KONUM.DDD
Hepinize Öncelikle Merhabalar, İLK OLARAK BOTNET'İN AÇILIMIYLA BAŞLAYALIM ; Botnet, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarda dağıtılıp bu yazılımı kullanan veya yükleyen bilgisayarlara çeşitli görevler vermeye yarayan saldırı amaçlı yazılımlardır. Bot kelimesi robot kelimesinin kısaltılmışıdır ve Botnetin temeli DDoS saldırılarından oluşmaktadır.

YANİ ŞÖYLE;

Botnet saldırıları çok yıkıcı olabilmektedir. Geçen sene yapılan Mirai Botnet saldırısı, internetin en büyük oyuncularını hedef almış; Twitter, Netflix, CNN ve banka siteleri gibi birçok önemli sitenin ulaşılamaz duruma gelmesine neden olmuştu. Bu saldırıda, güvenli olmayan IoT (Internet of Things / Nesnelerin İnterneti) cihazları hedef alınmıştı. Bu cihazlara zararlı yazılım bulaştırıldıktan sonra ise DYN firmasının DNS hizmeti verdiği sunuculara, DDoS saldırısı gerçekleştirilmişti.

4p46z7.png

BOTNET ARŞİVİ;

ARŞİVDEN GÖRÜNTÜLER
zGXdoB.png
dosya bulunmadi diyor tekrar yuklesene

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.