Boy Uzaması İçin Ne Yapmalıyım ?

mucahit421

Kıdemli Üye
17 May 2014
2,437
0
Şuan Lise 3 Öğrencisiyim 1.68 Boyum Var Ve Boyumun Kısa Olduğunu Düşünüyorum Nasıl Boyum Uzar Neler Yapmalıyım ? Açıkcası Söylemek Gerekirse İşsizim Öğlen 3 te Kalkarım Hoop Direk PC'ye Geçiyorum Sabah 7 e Kadar PC Başındayım Hep Hiç Kalkmam Günde En Az 15-16 Saat PC Başındayım Rekorum 23 Saat :trl Dediğim Gibi Boyumun Uzaması İçin Neler Yapmalıyım ?

Vibe7

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
287
0
Windows
Tavsiyem yüksek yerlerde asılı kalman. Ayağın yere değmediği yerler. Sonra zıplayabildiğin kadar yukarı zıplaman. Boy uzaması genetiktir anca bu hareketler boy uzatır. Ha bir de yoğurt ye. Senle yaşıtız benim boyum 1.88.

EsMak

Üye
14 Mar 2017
125
0
Kardeşim ben 19 yaşında 1.89 boyundayım sana tavsiyem süt içme belirli yaştan sonra vucuda fayda yerine zarar vermeye başlıyor ilk olarak yapman gereken bir fitnees salonuna yazılıp belirli aralıklarla koşman haftada 2 veya 3 defa havuza veya denize gitmelisin kulac atmak boy uzatmalta buyuk önem sağlar sonrasında fitness salonunda barfiks cubuguna asılarak 3 dakıka asılı kal 1 dakika in dinlen tekrar şekilde 5 defa yap her hafta 4 veya 5 defa yap muz ye bu şekilde uzadıgını göreceksin sürekli oldugun yerde zıpla buda son tavsiyem :D
Süt vücuda zarar mı veriyor? Yok artık. Gıda okuyorum ve sütün faydaları saymakla bitmez. Sen 25-27 yaşına kadar süt içmezsen ve sakatat tüketmezsen kemiklerin sağlamlaşmıyor ve 40-45'ten sonra kemik erimesi görülme oranı artıyor. Hem 40-45'te yiyip içmek istesende gençken ki kadar vücuduna fayda vermiyor.

Nuyth

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
693
0
bende 16 yaşındayım 1.58 boyum felan yap yapacak birçok şey var eğer 2yıl da boyum 10-15 cm uzayamassam en sevdiğim mesleği olamıyacam D: birde dua etmek lazım

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Hem Genetik İle Alakalı Hem Bakımına Göre.Ben 13 Yaşındayım 1.61 Boyum Var.Basketbol Oynayıp Sürekli Koşun.Boy Uzayacak Ve Kondisyon Da Artma Olacaktır.

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Bende 1.67 boyundayım 22 yaşındayım. Boyundan gayet memnunum. Ne çok uzun ne çok kısayım yani. Orta yolu bulmuşum. Üstelik herhangi bir iş yapmama da engel değil :trl

Boomer24

Katılımcı Üye
26 Şub 2016
935
0
DuckDNS
Şuan Lise 3 Öğrencisiyim 1.68 Boyum Var Ve Boyumun Kısa Olduğunu Düşünüyorum Nasıl Boyum Uzar Neler Yapmalıyım ? Açıkcası Söylemek Gerekirse İşsizim Öğlen 3 te Kalkarım Hoop Direk PC'ye Geçiyorum Sabah 7 e Kadar PC Başındayım Hep Hiç Kalkmam Günde En Az 15-16 Saat PC Başındayım Rekorum 23 Saat :trl Dediğim Gibi Boyumun Uzaması İçin Neler Yapmalıyım ?

Merhaba,
Vücudun saat 10:00-02:00 arası uykuya ihtiyacı vardır kemiklerinin gelişmesi açısından, o saat dilimleri arasında kemikler senin yatış pozisyonuna göre de değişir.

*Malum önümüz kurban bayramı ve sadece kurban bayramında değil haftada birkaç defa kemik suyu iç kâse kâse. Annene veya alışverişi kim yapıyorsa yada sen git kasaba söyle ki kemik almak istiyorum zaten onlara da para verilmiyor. Sonra nnen o kemiği bir güzel haşlasın ve içine soğan patates dilimlesin. Bak bakim sen o zaman boyun nasıl uzuyor :)

İyi Forumlar Dilerim....

xuninvited

Üye
29 Tem 2017
167
0
sabah 7 de kalkıp sabah yürüyüş yapıp dönüştü dengeli bir şekilde beslenmeni tavsiye ederim ve basketbol yada ip atla benim boyum böyle uzadı :) ve saat 11 e gelmeden yat ve sürekli oturma bol bol meyve ye gerçekten 1 ayda baya atıyo boyun :D

xleader

Katılımcı Üye
29 Nis 2013
328
0
Moria Madeni

Öncelikle büyüme hormonu 9 ile gece 4 arası salgılanıyor diye biliyorum bu saatlerde uyuyo olmazsan büyümen imkansız. Bu en önemlisiydi . Şimdi dğer faktörler süt iç kalsiyum kemik için iyidir uzamanı birazda olsa etkiler . Basketbol oyna ne kadar bazıları alakası yok desede ben kendim uzadım 170 den 180 oldum tabi 1 ayda olmadı bu sabırlı olman lazım ayrıca internette boy uzaması için hareketler var kobra duruşu vs her gün onları yapabilirsin basketbol oynamak istemiyorsan tavana değmeye çalışabilirsin çok yararı dokunuyo ...

BD4ANON

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
848
0
ROOTanya

11 e girdim 1.83 boy bol bol yüz spor ağırlık kaldırma süt artık fayda etmez yüz ve basketbol oyna ip atla bol bol az da olsa artış gözlemlersin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.