Böyle bir mantık nasıl sizce?

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
bir şey yapmayıp sadece dua edecek olsaydık camiiden çıkmazdık,biz kalkındırmayı güçlendirmeye yardımcı olmak için burdayız.

Evet ekleyecektim şimdi. Sürekli oturduğumuz yerden bir şey yapmaya çalışıyoruz kısacası tembeliz arkadaşlar. Bence bu olayın direkt olarak sorumlusu siyasi değil halk.
Tembelliğimiz arttıkça dolar yükseldi farkındaysanız. Bakış açınızı değiştirin. Umarım bir şeyler anlatabilmişimdir.

goddesofcat

Katılımcı Üye
17 May 2018
661
0
İstanbul
Sanmıyorum yani en fazla ne kadar sömürebilirsinki 10-20k $ alıp burada ülkemize bağışlasanda az bişi faydası olur bilgisayar mühendisleri bile aylık 15k alıyorken sen bunu birde yurt dışında kazandığı parayı düşün üstelik dünya liderleri yaptıkları ticareti $ ile yapıyorlar buda doları birazcık artırıyor.
Fakat gidipte 1 t ye kadar hortumlamak serbest 1 t den sonra devlet peşine düşüyor o para işte gerçekten kalkındırır

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Sanmıyorum yani en fazla ne kadar sömürebilirsinki 10-20k $ alıp burada ülkemize bağışlasanda az bişi faydası olur bilgisayar mühendisleri bile aylık 15k alıyorken sen bunu birde yurt dışında kazandığı parayı düşün üstelik dünya liderleri yaptıkları ticareti $ ile yapıyorlar buda doları birazcık artırıyor.
Fakat gidipte 1 t ye kadar hortumlamak serbest 1 t den sonra devlet peşine düşüyor o para işte gerçekten kalkındırır

Sömürmekten kastım yeraltı kaynakları.

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4

Evet ekleyecektim şimdi. Sürekli oturduğumuz yerden bir şey yapmaya çalışıyoruz kısacası tembeliz arkadaşlar. Bence bu olayın direkt olarak sorumlusu siyasi değil halk.
Tembelliğimiz arttıkça dolar yükseldi farkındaysanız. Bakış açınızı değiştirin. Umarım bir şeyler anlatabilmişimdir.

Kesinlikle!!

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4
Biz burada tartışırken onlar "Üretiyor"

Fikirleri tartisarak, uretip ve gelistirebiliriz. Tek tarafli dusunulen seyler yeteri kadar gelismis olmaz sadece tek tarafli gelistirir bence. İnsanlarimizin kisayoldan koseyi donme yollarini arastiracaklarina boyle konulari tartisip fikir uretmeleri daha sagliklidir. Belki burada sen,ben faydali olmayabiliriz fakat hepimizin fikirleri bir kisiyi aydinlatabilir.

Preceptinn

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
346
0
-İnferno

Hocam halk ne yapabilir ? birisi yönlendirmedikten sonra
halk çalışıyor evden işe işden eve ne yapsın
halkı içindeki duyguyu tetikleyecek bir lidere ihtiyaç var,diğer türlü herkes tembelliğini sürdürür.
halkın fabrika açacak gücü yok devlet açıcak halkın içinden işinden iyi olan adamları çalıştıracak,halkı seferber edicek.
yoksa sağcı-solcu kavgasıyla hiç biyere varılmaz bunu herkes biliyor

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4
halkı içindeki duyguyu tetikleyecek bir lidere ihtiyaç var,diğer türlü herkes tembelliğini sürdürür.
halkın fabrika açacak gücü yok devlet açıcak halkın içinden işinden iyi olan adamları çalıştıracak,halkı seferber edicek.

Sagci,solcu kavgasiyla, basimizdaki iyi degil ya da iyi kavgasiyla da cozulmez bu sorunlar. İsten eve, evden ise de biryere varilmaz sen kendi evini gecindirmek icin evden ise isten eve devlet ne yapsin yoktan var mi edecek? Ulkeyi gecindirmekten baska caresi olmaz tabi ki son zamanlarda vergiler artti ben buna kotu bakmiyorum olumlu bakiyorum. Alkole,uyusturucuya para verecegimize devletimize katkimiz olsun anladin mi ? :) Bkz. Cagatay Ulusoy ve bircok unlu bu uyusturucu paralari nereye gidiyor? Yurtdisina :)

ferhat end

Üye
28 Haz 2016
71
10

Gerçekten çok doğru söylemişsin kardeşim bu sağcı-solcu ve TÜRK-KÜRT kavgası ile hiç bir yere varamayız bunları bir kere artık kenara bırakmamız lazım.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-

Senin dediğin de doğru ama ben Türk milletinin zeki olduğuna inanıyorum. Yani illa başımıza biri mi dikilmeli? Hatayı ilk kendimizde aramak en mantıklısı. Tabi görüşüne saygı duyuyorum.

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale
Şöyle yapsak Türkiye'de 79 milyondan fazla insan var, herbiri youtube kanalı açıp birbirine abone olsa kişi başı 80 milyon abone yapar, videoları vs. izlesek paralar havada uçuşur.
Kazandığımız dolarları Türk lirasına çeviririz Ülke kalkınır :)

Preceptinn

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
346
0
-İnferno

Senin dediğin de doğru ama ben Türk milletinin zeki olduğuna inanıyorum. Yani illa başımıza biri mi dikilmeli? Hatayı ilk kendimizde aramak en mantıklısı. Tabi görüşüne saygı duyuyorum.
Hocam hatayı kendimizde aramak nedir ? Biraz açarmısiniz? Yani nerde hata yaptık biz?

barisylmz533

Katılımcı Üye
29 Şub 2016
349
0
İstanbul
saçmalıktan ibaret. borsa ve enflasyon bilmediğinden dolayıdır bu muhtemelen. doların düşüp yükselmesi tamamen üretimle ilgilidir. şuan ki hükümet üretmek değil de bütün firmaları özel sektöre amaçlıyor. bu yüzden dolar artıyor. ekonomimiz düşüyor eğer düzelmezse 10 yıl içinde savaştayız :)

Ryloka

Katılımcı Üye
22 Nis 2015
891
1
Altay
Yorumları okumaya fırsatım olmadı ancak kısaca güzel dostum sadece dolar giriş çıkışına bakmıyor doviz askeri siyasi olaylar cok fazla etkiliyor sadece doviz giris cikisi etkiliyo olsa bile dev sirketlerin bile giris cikislari bile yeterli olmaz

ferhat end

Üye
28 Haz 2016
71
10
saçmalıktan ibaret. borsa ve enflasyon bilmediğinden dolayıdır bu muhtemelen. doların düşüp yükselmesi tamamen üretimle ilgilidir. şuan ki hükümet üretmek değil de bütün firmaları özel sektöre amaçlıyor. bu yüzden dolar artıyor. ekonomimiz düşüyor eğer düzelmezse 10 yıl içinde savaştayız :)

Dediğine kesinlikle katılmıyorum bana göre de senin dediğin saçmalık eğer öyle olsaydı en çok üreten ülke dünya da Çin fakat Renminbi dolar karşısında 6-1 yenik ? Saygılarımla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.