Bu Hatayı Alıyorum [Eksik .dll Diyor]

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Bu hataya çözüm olarak eksik olan dll dosyalarını manuel olarak kendiniz yükleyeceksiniz. Mesela Vcruntime dll dosyasını aşağıdaki bağlantıdan cihaziniza yukleyiniz. (dosyanın güvenilirligini test etmedim, dilerseniz siz test edebilirsiniz) Yükledikten sonra Windows/system klasörüne dll dosyasını atın ve programı yeniden açmayı deneyin. Eksik olan başka dll lerde varsa internette dll dosyasının adını aratıp indirin ve aynı şekilde ilgili bölüme dll dosyasını taşıyın. Sorununuz çözülecektir.

İyi Forumlar..

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,290
3,526
Merhaba, öncelikle şunu demem gerekir ki, hataya göre indirdiğiniz dll dosyasını dizine atmak sistemi bozacaktır, bunun yerine dll dosyasını içeren yazılımı yüklemeniz gerekmekte. Aşağıya bıraktığım linkten topluca indirip kurabilirsiniz. İyi akşamlar diliyorum.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

VCRuntime140.dll Nedir?​

Vcruntime140.dll Windows sistem klasöründe bulunan ve çeşitli programların Windows İşletim Sistemiyle uyumlu çalışmasını sağlayan bir kod kaynak kitaplığıdır. Bilgisayarımızın işletim sisteminin kurulduğu diskte Windows/System32 klasöründe bu ve bunun gibi çok sayıda dll uzantısıyla biten dosya mevcuttur. Bu DLL ( Dynamic Link Library ) adı verilen dosyalar zamanla bozulabilir veya kullanıcılar tarafından bilinçsizce silinebilir.

Windows işletim sistemi içinde düzgün çalışabilmek için bu dosyanın veri ve kod kitaplığına ihtiyaç duyan uygulama, program veya oyunlar eğer dosyada bozukluk meydana geldiyse veya dosya tamamen silindiyse çalışamaz duruma gelecektir.

VCRuntime140.dll dosya yolu bulunamıyor’ vs. gibi bir hata mesajı aldıysanız ilk yapacağınız iş www.google.com a bu mesajı yazmak olacak. Doğal olarak bu dosyayı indirebileceğiniz çok sayıda web sitesi listelenecek. Bu aşamada dikkatli olun ilk gördüğünüz linkte tıklayıp dosya indirmek başınıza daha büyük belalar açabilir.

Ancak merak etmeyin çözümü yazımızda bulacaksınız. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

VCRuntime140.dll Hatası Nasıl Çözülür?​

VCRuntime140.dll hatasının çözümü için çok sayıda yöntem bulunur. Adım adım yöntemleri size anlatmaya başlıyoruz.

Sorunlu Programı Silip Yeniden Yüklemek​

İlk yapmanız gereken şey programı kaldırıp yeniden yüklemek olmalıdır. Yükleme esnasında meydana gelmiş bir takım sorunlar hataya sebep olabilir. Programı yeniden yükledik ve hata devam ediyorsa

sfc / scannow Komutunu Kullanmak​

Bu komutu kullanabilmek için Yönetici (Administrator) modunda ‘CMD’ komut istemcisini çalıştıralım.

• cmd_calistirma-1.png
  • cmd_komut_istemcisi-1.png
Bu ekranda öncelikle ‘regsvr32 /u VCRUNTIME140.dll‘ komutunu giriyoruz. ‘ENTER’ tuşuna basıp işlemi tamamlatıyoruz.

Sonrasında yine CMD ekranında ‘regsvr32 VCRUNTIME140.dll

• vcruntime140dll_regsvr32_komutu.png
Bu işlemden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmayı unutmayalım. Hala hata mesajı almaya devam ediyorsak;

‘WINDOWS’ + ’R’ tuşlarına basarak açılan pencereye ‘cmd’ yazarak ‘ENTER’ a basarak CMD uygulamasını başlatalım. Ve açılan pencerede sfc / scannow komutunu aynen yazıldığı şekilde yazarak ‘ENTER’ tuşuna basalım.

Bu komut sayesinde hatalı veya eksik bir dll dosyası var ise bulup düzeltmeye çalışacaktır.

CMD çalıştırmada sorun yaşıyorsak ‘WINDOWS’ + ‘X’ tuşlarına birlikte basalım ve açılan menü ekranında Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayalım.

Bir diğer komuta yazabileceğimiz PowerShell açılınca aynı komutu sfc / scannow ekrana yazalım ve ‘ENTER’ a basalım.

• powershell_svc_scannow.png
Hala sorunumuz devam ediyorsa diğer adıma geçiyoruz.

‘Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir ‘ i Yeniden Yüklemek​

Dosyanın üreticisi Microsoft olduğundan oraya başvuruyoruz. ‘Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir’ doğru versiyonunu linkten indirelim ve bilgisayarımızda bulunan versiyonu program kaldırmadan kaldırıp indirdiğimiz versiyonu kuralım. Sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bu işlem .dll dosyalarındaki hataların düzelmesini sağlayacaktır.

Bu işlemler bana zor geldi daha kolay bir yöntem yok mu diye soruyorsanız onu da anlatalım.

VCRuntime140.dll Dosyasını Elle Yüklemek​

Yazımızın başında bahsettiğimiz durumda, arama motoruna dosya adını yazıp dosyayı indirmek diğer bir seçenek ancak bu işlem bir takım riskler barındırıyor.

DLL dosyaları sistem dosyalarıdır ve Windows’un çalışmasını sağladığı için güvenlik açısından ekstra riskler barındırır. DLL dosyasına eklenmiş bir kod yüzünden sisteminizin tamamen virüse teslim olmasına neden olabiliriz.

O yüzden kendiniz arayıp yükleyecekseniz önce bir virüs tarama programıyla dosyayı taratın. Eğer sisteminizde yüklü virüs tarama programı yok ise bir online virüs tarama sitesinde tarama yapmanız mümkün.

Bu işlemde oluşabilecek diğer bir sıkıntı dosyaların paylaşımını yapanlar genelde kendi işletim sisteminden temin ettikleri dosyaları paylaşırlar. Bu sebeple sizin sıkıntınızı çözmeyebilir.

İndirilecek dosyanın 32 veya 64 bit olması önemlidir. Sisteminizi kontrol edin genelde 64 bit çıkacaktır. Endişe etmeyin iki DLL dosyasını da aşağıda paylaşıyoruz.

vcruntime140.dll 32 bit indir

vcruntime140.dll 64 bit indir

İndirdiğiniz dosyanın güvenli olduğundan emin olduktan sonra Bilgisayarım ‘ı tıklayın C diskine girip Program Dosyaları (086x) klasörünü bulun arama çubuğuna ‘vcruntime140.dll‘ yazıp aratın ve indirdiğiniz versiyonu buraya yapıştırın. Dosya aynı isimle klasörde olacağı için dosya değiştirilecektir gibi bir uyarı mesajı alacaksınız, devam edin.

• vcruntime140dll_klasoru-1024x515.png
Program Dosyaları (086x) Klasöründe vcruntime140.dll dosyası aratma
Şimdi tekrar deneyelim eğer ilk olarak bu adımı denediniz ve sıkıntı devam ediyorsa daha önce bahsettiğim diğer yollara başvurmanız sorunu çözecektir

Programın Üreticisine Başvurmak​

Programı aldığınız üreticiden dosyayı isteyebilirsiniz. Bazı yayımcılar sistem dosyalarıyla ilgili sorun yaşanırsa bu konuda destek verebiliyor. Bu yola başvurmanız da mümkün.

vcruntime140.dll sorununu çözmüş olduğunuzu umarak iyi çalışmalar diliyorum. Başka sorunlarınız için de bilgi bankasını takip etmeye devam edin.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Crack işlerde hep olan bir hata. Herhangi bir dll dosyası eksik olur. Yapman gereken o dll dosyasını İnternetden indirip oyunun kurulu olduğu yere atmak. Bundan sonra da bir dll dosyası eksik olabilir. Aynı şekilde indirip oyunun kurulu olduğu yere atmanız gerek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.