Bu Laptobun Ederi Nedir?

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
Selamun aleyküm arkadaşlar. Elimde şuan Lenovo Ideapad Y510p var. Bu zamanlarda ederi nedir bunun? Özellikleri:

i7-4700MQ 2.4 Ghz, turbo 3,4 Ghz 4 gerçek 4 sanal çekirdek 8 çekirdek işlemci
2 x GT755M (SLI) (Performans bakımından GTX 960M ile GTX 965M arası birşey)
8 GB DDR3 1600 Mhz Samsung bellekler
1 TB + 8 GB SSD (SSHD)

Önerilerinizi bekliyorum. (1 yıl garantisi var hala)

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
en az 2500 en fazla 3500 eder. garantisi olması ve sli ekran kartı olması büyük avantaj. sadece ram hızından kaybediyor ki laptop da render yapmayacak biri için sorun yaratmaz.

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
en az 2500 en fazla 3500 eder. garantisi olması ve sli ekran kartı olması büyük avantaj. sadece ram hızından kaybediyor ki laptop da render yapmayacak biri için sorun yaratmaz.

Bende böyle tahmin ediyordum. Kingstonun hyperx modelli rami var. Otomatik hız aşırtma yapıyor ki bu da 2133 leri buluyor. Onu alıp taksam tadından yenmez o zaman dimi? :D

750 tlden ver 2 gece kapında yatayım reis. Bodyguardın olurum kimseyi yaklaştırmam sana vur de çekip vururum kardeş.

Haydaaa :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Drop olmuyor ya. Unlocked bios kurduktan sonra 97 dereceleri görmüyorum artık. Max 77 bilemedin 80. Neyseki 100 dereceye kadar dayanıklı çipler. :)

97 derece'yi gördüysen eminim termal macunun büyük kısmı işlevini kaybetmiştir. laptopu satmaya karar verirsen sabırlı,dikkatli biriysen laptopu açıp kaliteli termal macun sürersin. yada alan kişiye postalarsın :)

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
97 derece'yi gördüysen eminim termal macunun büyük kısmı işlevini kaybetmiştir. laptopu satmaya karar verirsen sabırlı,dikkatli biriysen laptopu açıp kaliteli termal macun sürersin. yada alan kişiye postalarsın :)

Geçenlerde yeniledim zaten. Yenilemeden önce o biosu yüklemiştim.

Hocam 0 ürün satmıyorsunuz teknolojik ürünlerin 2. el pazarda fiyatı baya düşer...

Daha önce satmadım zaten. Sahibinden.com a baktım biraz fikir edinmeye çalıştım. Pek düşürmemişlerdi fiyatı. Hatta daha pahalıya satan da vardı.

2. el olarak satacak isen 1700-1800 civarında satışını gerçekleştirebilirsin.

Yanlızca işlemci ve ultrabay gpu zaten 1800 ediyor hocam. Az değil mi? CPU: 1350 TL GPU:450

3500 edecegini zannetmiyorum o fiyata 1050 li laptoplar var

1050 ahım şahım bir kart değil sonucta. İyi bi oc ile yakın veya aynı performansı verebilir ki zaten özelikle sli desteği olan (örn Tomb Raider) gtx 870m ve 1050 ti gibi kartlar ayarında performans veriyor. 965M ile de aynı kart.

Hocam 2. el alacaksanız fiyat aynı kalmıyor.

Aynı kalmaz zaten de bunlar kullanıldıkça ömrü azalan şeyler değil. Fiyatının değişeceğini sanmam ki referans olarak satış yerlerini aldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Aynı kalmaz zaten de bunlar kullanıldıkça ömrü azalan şeyler değil. Fiyatının değişeceğini sanmam ki referans olarak satış yerlerini aldım.
Hocam vallahi 2000₺'den yukarıya satabilirseniz sizin için iyi olur. Bu bilgisayarın sıfırını 2200₺'ye pazarlayan satıcılar da var, ondan dedim. Satacağınız kişi eğer küçük bir araştırma yaparsa sizden almaktan vazgeçebilir.

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
Hocam vallahi 2000₺'den yukarıya satabilirseniz sizin için iyi olur. Bu bilgisayarın sıfırını 2200₺'ye pazarlayan satıcılar da var, ondan dedim. Satacağınız kişi eğer küçük bir araştırma yaparsa sizden almaktan vazgeçebilir.

Bende gördüm sanırım. Ama hepsi DOA ürünüydü. Ekran haricinde çizikler falan vardır yazıyor. Ben temiz kullandım. Sıfırından farksız gibi. Aralarında teşhir ürünleri de var. Kararsız kaldım. Zaten bu laptop üretilmiyor artık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.