Bu leptobun fiyatı nasıl ?

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Son düzenleme:

qeruben

Katılımcı Üye
13 Nis 2014
483
0
kardeş 2700 lira çok fazla yani doların düşmesini bekle derim ayrıca oyun için istyorsan kırdırılmış ps3 al 600 liraya bulursun her oyunu yüklersin laptopda olsun istiosan bide laptop al 500 600 liraya 1500 lira ailene yada sana kalsın şimdi sen bu pc yi alcan yakında yeni oyunları buda açmıcak 16 gb ram isticek belki o açıdanda bak //parana yazık etme derim

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Yukarıda ben bir notebook önerdim arkadaşın verdiği linktekine göre daha iyi.

Ama bana göre masaüstü bilgisayar toplamak daha mantıklı olur 2,700 TL ye şöyle bir sistem çıkıyor şimdi hesapladım:

i7 4790 İşlemci
8 GB Ram
GTX 760 ekran kartı
500 GB Harddisk

Böyle bir sistem yapılabiliyor.
Fakat kasan ve monitörün varsa eğer.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Olm göz boyamak diyosun. Genellikle leptoplarda 64bit kullanılıyor bunda hem 4GB hem 128 bit.

Mantıksız konuşmayın tamam 128 bit olması iyi ama 2 gb yada 4 gb olması bir şeyi değiştirmez.
GPU daha önemlidir. Şu an aynı GPU ya sahip 2 ekran kartı karşında olsa biri 2 diğeri 4 gb olsa ikisiylede aynı oyun performansını alırsın.
Piyasadaki hiçbir oyunun 2 gb dan fazla ekran kartı belleğine ihtiyacı olacağını düşünmüyorum.

Not: Bellek önemli değil demiyorum ama ekran kartında ki en önemli şey GPU

Son düzenleme:

hackteam981

Katılımcı Üye
10 Eyl 2012
297
0
Mantıksız konuşmayın tamam 128 bit olması iyi ama 2 gb yada 4 gb olması bir şeyi değiştirmez.
GPU daha önemlidir. Şu an aynı GPU ya sahip 2 ekran kartı karşında olsa biri 2 diğeri 4 gb olsa ikisiylede aynı oyun performansını alırsın.
Piyasadaki hiçbir oyunun 2 gb dan fazla ekran kartı belleğine ihtiyacı olacağını düşünmüyorum.

Not: Bellek önemli değil demiyorum ama ekran kartında ki en önemli şey GPU

Evet biliyorum hocam. Benim içinde Belliğin hiçbir önemi yok. Dediğiniz gibi 2gb ram şuan piyasadaki bütün oyunlara yetiyor. Ancak önemli olan bit değeri. Ve bildiğim kadarıyla genellikle böyle orta düzey leptoplarda (2000-3000 lira arası) 64 bit Ekran kartları kullanılıyor. Bunda 128bit kullanılması dikkatimi çekti. Ve 2700de makbul geldi açıkçası. Yorumunuz için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.