Bu tür şeyleri nasıl ne zaman öğrendiniz?

Hi Handsome

Katılımcı Üye
12 Nis 2022
275
42
Benim mesleğim bu değil ama gerçekten öğrenmek istiyorum. Bilmediğim o kadar şeyler var ki. Sizin hikaye nasıl başladı bu tür şeyleri bilmek isterim anlatmak isterseniz. Motive olmak istiyorum

AgarthaSec

Katılımcı Üye
3 Şub 2012
654
90
𐱅𐰇𐰼𐰜
14 sene önce 14 yaşında başladım. Kendi kendime İngilizce forum sitelerinde ve chat odalarında gezerek öğrendim. O sayede dili de kastım.

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,263
localhost/admin.php
Benim mesleğim bu değil ama gerçekten öğrenmek istiyorum. Bilmediğim o kadar şeyler var ki. Sizin hikaye nasıl başladı bu tür şeyleri bilmek isterim anlatmak isterseniz. Motive olmak istiyorum
2011 yılında makinem hacklendi ve webcamimden video çekilip youtube a yüklendi. Ardından bilgisayarımın anakartı yandı. Bende nasıl oluyor bu işler diyerek araştırmaya başladım ve buradayız. Nasıl öğreneceğim diyorsan 1. sabır 2.pes etme 3 makale oku 4 yazılım dili öğren

Arch or Not

Yeni üye
18 May 2021
44
10
Abim yardımıyla 2 sene önce başladım kendisi bu işi meslek haline getirmiş bulunmakta bu yüzden şanslıyım :)

Hi Handsome

Katılımcı Üye
12 Nis 2022
275
42
2011 yılında makinem hacklendi ve webcamimden video çekilip youtube a yüklendi. Ardından bilgisayarımın anakartı yandı. Bende nasıl oluyor bu işler diyerek araştırmaya başladım ve buradayız. Nasıl öğreneceğim diyorsan 1. sabır 2.pes etme 3 makale oku 4 yazılım dili öğren
Ilginç geldi ya. Kötü sandığın bişey aslında arkasında ne kadar olumlu şeyleri de beraberinde getirmiş bu tür şeyleri öğrenmişsin

14 sene önce 14 yaşında başladım. Kendi kendime İngilizce forum sitelerinde ve chat odalarında gezerek öğrendim. O sayede dili de kastım.
Ben nereden başlamalıyım neler yapmalıyım nereden öğrenebilirim kaynak anlamında

Moderatör tarafında düzenlendi:

mqd4d

Yeni üye
2 Nis 2022
12
3
Ben nereden başlamalıyım neler yapmalıyım nereden öğrenebilirim kaynak anlamında
Selamlar, bu işlere giren herkes aynı soruyu sorar "nereden nasıl başlamalıyım" diye.Oncelikle ilgi, sabır ve zaman ayırmalısıniz.Yaşım 24 yazmışsınız,burada bir geçmişiniz yoksa şimdi başlamanızı önermem.O yaşta da bi işin ucundan tutmak gerek. Fakat ilgi ve merakınız var ise araştırıp bilgi edinip merakınızı giderebilir, dilerseniz bir yerden başlayabilirsiniz.
İyi forumlar 🙂

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
6/7 sınıfta kitap fuarında "Etik Hackerlığa Giriş" kitabını görmüş idim. Adamla baya Bi pazarlığa girdim aldım kitabı. Hergün okuyordum tab. Öyle öyle merak salıp başladım 😄

Size de önerim kitaplarla internetten kurslar ile başlamanız.

Hi Handsome

Katılımcı Üye
12 Nis 2022
275
42
Selamlar, bu işlere giren herkes aynı soruyu sorar "nereden nasıl başlamalıyım" diye.Oncelikle ilgi, sabır ve zaman ayırmalısıniz.Yaşım 24 yazmışsınız,burada bir geçmişiniz yoksa şimdi başlamanızı önermem.O yaşta da bi işin ucundan tutmak gerek. Fakat ilgi ve merakınız var ise araştırıp bilgi edinip merakınızı giderebilir, dilerseniz bir yerden başlayabilirsiniz.
İyi forumlar 🙂
Niye böyle dediniz ya valla moralim bozuldu hepiniz 13 14lü yaşlarda başlamamışsınızdır. Yapamam mı

27 Mar 2022
104
41
Niye böyle dediniz ya valla moralim bozuldu hepiniz 13 14lü yaşlarda başlamamışsınızdır. Yapamam mı
Ben de geçen sene başladım ve 4-5 ayda öğrenemediğim bir konuyu bu hafta 2-3 günde öğrendim.
Önemli olan ne zaman başladığın değil, ne kadar verimli çalıştığındır.
Önerim basit programla dillerini öğrenerek başlamandır.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Hayır, gayette yaparsın. Hatta o yaştaki bir çocuğa göre daha stabil düşüncelere sahip olduğun için daha rahat yaparsın. Sadece sabretmen gerekiyor. Mesela kendimden örnek vereyim:

Şu an 18 yaşındayım. Bundan 2 sene önce karantinaya ilk girdiğimizde bu hackerlık vs nasıl oluyor diye merak edip internet üzerinden araştırmaya başladım ve bir ton hack forumu olduğunu gördüm. İlk iş hepsine üye oldum :D. İnanır mısın bilmem ama ilk iş olarak üye olduğum 15 20 forumdaki ilgimi çeken alanların (yazılım, linux, serverlar, zararlı yazılım, bilgisayar güvenliği, adli bilişim, exploitler, undetected, zararlı yazılım analizi, android geliştirme, oyun hileleri, dark web, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi, donanım, reverse engineering...) hepsini 1 2 gün içerisinde yalayıp yuttum :D. Tabii bu kadar fazla kaynak okuyunca beyni de sulanıyor insanın. Haliyle kafam çok karıştı ve hangi alana yöneleceğimi bilemedim. Sonra o kafa karışıklığı ile birde account cracking öğrendim. Ardından bu yaptığım boş ve ego haricinde hiçbir getirisi olmayan işlerden sıkıldım ve daha eğlenceli işlere yönelmem gerektiğini anladım. O zamanlarda da virüsler ilgimi çekmeye başladı diye virüsleri araştırmaya, analizlerini yapmaya başladım. O günden beri virüslerle uğraşıyordum. Artık o da biraz sıkmaya başladı çünkü virüsleri kullan kullan nereye kadar? Kendin kodlamadığın sürece eğlenceli değil :D. Ben de bir hevesle virüs kodlayacağım diye oturdum visual studio'nun başına keylogger, stealer, miner derken ilgimi daha çok kazanç sağlayabileceğim yollar çekmeye başladı. Eeh şimdi de pasif gelir sağlayabileceğim yollar bulup gereken uygulamaları kodlayıp, para kazanıyorum :). Biraz karışık olmuş olabilir kusura bakma :).

Uzun lafın kısası: Bilgisayar öğrenmeye başlamanın yaşı olmaz. İster 12 yaşında ol ister 25 yaşında. İnan hiç farketmez :D. Takıldığın, sohbet etmek istediğin her zaman discordda aktifim, ister buranın dm'sinden ister dcden yazabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

SARPERYC

Üye
9 Eyl 2021
77
33
Diff Life
Bende bu alanda daha yeni gelişiyorum, şu ana kadar yaptıklarım:
1. Hep Araştırdım:
Bi konuda bilmediğim başka şeyler varsa onlarıda araştırdım.

2. Forumdan Konu Okudum:
Forumda cidden çok bilgilendirici konular var ve çok yardımcı oluyorlar.

3. Uygulamalı Çalıştım:
Ne öğrendiysem onu uyguladım ve hafızama iyice yerleştirdim.

4. Gerçekten İstekliydim:
Hiç vazgeçmedim takıldığım konularda daha çok hırs yaptım.

5. Dil Öğrendim:
Siber güvenlik ve hacking'e giriş yaparken ilk işin bir dil öğrenmen ve bu şekilde gelişmek
olmalı. Dil öğrendiğinde bazı konuları daha iyi anlar ve az çok bilgi sahibi olursun.
Ben ilk olarak
Python ile başlamıştım programlamaya, sen farklı bir dille başlayabilirsin.

Ama en çok gelişmek için Türk Hack Team bana yardımcı oldu.
Bu şekilde gelişip kendini bu alanda ilerletebilirsin.

Saygılarımla, SARPERYC

SARPERYC

Üye
9 Eyl 2021
77
33
Diff Life
Hayır, gayette yaparsın. Hatta o yaştaki bir çocuğa göre daha stabil düşüncelere sahip olduğun için daha rahat yaparsın. Sadece sabretmen gerekiyor. Mesela kendimden örnek vereyim:

Şu an 18 yaşındayım. Bundan 2 sene önce karantinaya ilk girdiğimizde bu hackerlık vs nasıl oluyor diye merak edip internet üzerinden araştırmaya başladım ve bir ton hack forumu olduğunu gördüm. İlk iş hepsine üye oldum :D. İnanır mısın bilmem ama ilk iş olarak üye olduğum 15 20 forumdaki ilgimi çeken alanların (yazılım, linux, serverlar, zararlı yazılım, bilgisayar güvenliği, adli bilişim, exploitler, undetected, zararlı yazılım analizi, android geliştirme, oyun hileleri, dark web, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi, donanım, reverse engineering...) hepsini 1 2 gün içerisinde yalayıp yuttum :D. Tabii bu kadar fazla kaynak okuyunca beyni de sulanıyor insanın. Haliyle kafam çok karıştı ve hangi alana yöneleceğimi bilemedim. Sonra o kafa karışıklığı ile birde account cracking öğrendim. Ardından bu yaptığım boş ve ego haricinde hiçbir getirisi olmayan işlerden sıkıldım ve daha eğlenceli işlere yönelmem gerektiğini anladım. O zamanlarda da virüsler ilgimi çekmeye başladı diye virüsleri araştırmaya, analizlerini yapmaya başladım. O günden beri virüslerle uğraşıyordum. Artık o da biraz sıkmaya başladı çünkü virüsleri kullan kullan nereye kadar? Kendin kodlamadığın sürece eğlenceli değil :D. Ben de bir hevesle virüs kodlayacağım diye oturdum visual studio'nun başına keylogger, stealer, miner derken ilgimi daha çok kazanç sağlayabileceğim yollar çekmeye başladı. Eeh şimdi de pasif gelir sağlayabileceğim yollar bulup gereken uygulamaları kodlayıp, para kazanıyorum :). Biraz karışık olmuş olabilir kusura bakma :).

Uzun lafın kısası: Bilgisayar öğrenmeye başlamanın yaşı olmaz. İster 12 yaşında ol ister 25 yaşında. İnan hiç farketmez :D. Takıldığın, sohbet etmek istediğin her zaman discordda aktifim, ister buranın dm'sinden ister dcden yazabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.
Hocam, bende 1-2 sene önce bu işe girişmiştim şuan yaşım 12,5-13 daha yolum var ama hafızamda yer de var yani öğren öğren dur. :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.