Bu yıl bölümü mü değişmeli miyim?

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Merhaba arkadaşlar. Ben Ankara Üniversitesi ziraat mühendisliğini kazandım. Okula da gidiyorum ama mutlu değilim. Seneye mekatronike geçmeli miyim sizce. Büyük ihtimalle 1. Sınıftan başlayacağım tekrar ve üni hayatım 5 yıla çıkmış olacak. Bazıları da gördüklerini saydırırsın diyor ama mekatronikin ders programı farklı. Makine ya da elektrik elektronik mi yazsam çünkü dersleri onların çoğu yakın. 2 den başlama ihtimalim var.

Novic

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
467
0
Merhaba arkadaşlar. Ben Ankara Üniversitesi ziraat mühendisliğini kazandım. Okula da gidiyorum ama mutlu değilim. Seneye mekatronike geçmeli miyim sizce. Büyük ihtimalle 1. Sınıftan başlayacağım tekrar ve üni hayatım 5 yıla çıkmış olacak. Bazıları da gördüklerini saydırırsın diyor ama mekatronikin ders programı farklı. Makine ya da elektrik elektronik mi yazsam çünkü dersleri onların çoğu yakın. 2 den başlama ihtimalim var.

sevdiği işi yaptıktan sonra kaç yıl gitmiş hiç oraları düşünme

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
merhaba bölümün güzel ama insanın seveceği mesleği yapması gerek.
Sınavla geçiş yaparsın aynı üniversiteye tercih erdiğinde ortak derslerden muaf olma ihtimalin var
Mekatronik makina-yazılım-elektrik birleşimi bir bölümdür ve ülkemizde yeni sayılabilecek bir bölüm güzeldir yani

KutoTR

Üye
5 Haz 2016
222
0
Bence Ziraati bitir ardından istediklerinden birine birdaha girersin hem elinde bir mesleğin olur finansal olarak hemde istediğin mesleği okuyup elinde 2 tane meslek olur :)

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Hepinize çok teşekkür ederim. Bu yıl tekrar sınava gireceğim eğer olursa değişeceğim bölümümü olmazsa kalamayız deneyeceğim. Tekrar dan teşekkür etrim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.