Bug Bounty'den Nasıl Para Kazanırım?

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
Abilerim selamlar ben endüstri müh. öğrencisi olarak bu sene hazırlık eğitimi (ingilizce) tamamladım ve genel olarak hacke giriş yaptım. Html css javascript ve python biliyorum. Bug bountyden para kazanmak istiyorum. Bana önerebileceğiniz bilgi veya şurdan kendini ilerletebilirsiniz gibi önerileriniz var mı ? Ek olarak bu işle uğraşmayı seviyorum sizce günde 3 - 4 saat ortalama ile kaç ayda bug bounty den para kazabilir miyim çünkü bu işe senelerini veren insanlar bug bounty ile uğraştığından benden önce mi bulurlar ?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
12
568
Abilerim selamlar ben endüstri müh. öğrencisi olarak bu sene hazırlık eğitimi (ingilizce) tamamladım ve genel olarak hacke giriş yaptım. Html css javascript ve python biliyorum. Bug bountyden para kazanmak istiyorum. Bana önerebileceğiniz bilgi veya şurdan kendini ilerletebilirsiniz gibi önerileriniz var mı ? Ek olarak bu işle uğraşmayı seviyorum sizce günde 3 - 4 saat ortalama ile kaç ayda bug bounty den para kazabilir miyim çünkü bu işe senelerini veren insanlar bug bounty ile uğraştığından benden önce mi bulurlar ?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Merhaba değerli forum üyesi;
Öncelikle bugbointy için kendinizi web pentest alaninda çok iyi geliştirmelisiniz php js jquery json asp.net vb. dilleri çok iyi bilmelisiniz back-end mantığını çok iyi kavramlarınız session yönetimi token mantığı vb.
Bu alanda kendinizi geliştirip başarı göstermesi düzenli bir çalışma gerektirmez ilginizi alakanız merakınız varsa başarırsınız ilerledikçe kendinizi tecrübe katarak sizden daha tecrübeli olduğunuzu düşündüğünüz insanlardan daha başarılı olabilirsiniz .Attı olarak web pentest te kendinizi geliştirmek için bol bol crr çözmeniz size çok güçlü bir temel ve tecrübe katacaktır.

10 Haz 2022
85
38
00:11:22:33:44:55
Öncelikle bugbointy için kendinizi web pentest alaninda çok iyi geliştirmelisiniz php js jquery json asp.net vb. dilleri çok iyi bilmelisiniz back-end mantığını çok iyi kavramlarınız session yönetimi token mantığı vb.
Bu alanda kendinizi geliştirip başarı göstermesi düzenli bir çalışma gerektirmez ilginizi alakanız merakınız varsa başarırsınız ilerledikçe kendinizi tecrübe katarak sizden daha tecrübeli olduğunuzu düşündüğünüz insanlardan daha başarılı olabilirsiniz .Attı olarak web pentest te kendinizi geliştirmek için bol bol crr çözmeniz size çok güçlü bir temel ve tecrübe katacaktır.
merhaba hocam crr nedir?

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
kardeş sana hackeroneı öneririm bug bounyt ordan yapabilirsin kendini geliştirmek içinse tryhackme yi öneririm
Teşekkürler

Teşekkür ederim uygulayacağım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.