Bütün Modemler İçin Geçerli Port Açma! - İstediğiniz portu açabileceksiniz

nulledmaster

Yeni üye
27 Nis 2019
30
1
Merhabalar ben NulledMaster ,
bu konumda sizlere istediğiniz portu nasıl aktif edersiniz bundan bahsedeceğim. Bazılarınızın çilesi olan bu problem bazen o kişiler için sinir krizi durumuna dönüşebiliyor.
Anlatıma geçiyorum :)

İlk Olarak Portmap programını indiriyoruz ;

https://www.dosyaupload.com/vNkO

İndirdikten sonra masaüstünde bir yere çıkartın. Şimdi asıl işlemlere geçeceğiz

Başlat gelip arama kısmına Gelişmiş Güvenlik Duvarı yazıyoruz ve orayı açıyoruz yani kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde göstereyim

bu kısımda " Gelen kuralları " na tıklıyoruz.

ardından

Yeni kural diyoruz

Sonra ise bağlantı noktası diyoruz

Bu kısımda TCP seçip belirli diyoruz ve açmak istediğiniz portunuzu giriyorsunuz.

Bu işlemleri giden kurallar içinde yapıyorsunuz udp açıyorsunuz gene aynı şekilde portunuzu giriyorsunuz kural adınıda sallamasyon yapabilirsiniz sıkıntı olmayacaktır.

Buraya kadar gelebildiysen eğer çok güzel :) şimdi Windows Defender yazıyoruz ve

Bu kısımdan sonra ayarları değiştir diyorsunuz o kısımda eklemiş olduğunuz kuralların aktif olduğundan emin olun eğer aktif değilse tik koyuyoruz okadar.

Bu işlemleri yapmadan önce ipnizi sabitlemeyi unutmayın ondan sonra yapın yoksa yanlış yapmanız olasıdır.

Modem arayüzünüze girin nasıl girerim diye soranlar varmı bilmiyom ama onuda söyleyemem yıl 2019 hala bilmeyen varsa oda tuhaftır.

Modem arayüzündende portunuzu tcp / udp şeklinde açıyorsunuz uzak sunucuyu boş bırakın dış portlar iç portları girin son olarak yerel sabit ipnizi girin. Buda tamamsa 3. ye geçelim

Portmap açın ve şu şekilde yapın ayarları ben 9876 nolu portu açmak istediğim için kendime göre ayarladım sizde kendinize göre ayarlıcaksınız üst kısımdan sabit ip seçiyorsunuz zaten resimde anlaşılmayacak bir kısım yok

Açıklamak gerekirse ilk isim belirliyoruz

daha sonra 2. yere sabitlemiş olduğunuz ipnizi giriyorsunuz port yerleri belli zaten 3. yere varsayılan ağ geçidinde yazan yerel ipyi yazıyoruz. Son olarak ise tıklayıp açıyoruz o yerde

böyle bişi olcak tıklayın sonra kontrol edin canyouseeme yada port checker yazın checkleyin direk hadi kolay gelsin

BUDA KANITTIR :

TRojenick

Katılımcı Üye
15 Eki 2012
602
1
Hocam söylediklerinizi harfiyen uyguladım fakat hala açamamaktayım tw veya anydesk üzerinden yardımcı olabilme şansınız var mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.