C# CS1061 & CS1674 Hatası

WoqRoot

Yeni üye
13 Nis 2019
22
1
Hata CS1674 'emlakDBEntities': using deyiminde kullanılan tür örtük olarak 'System.IDisposable' arabirimine dönüştürülebilir olmalıdır.

Hata CS1061 'emlakDBEntities' bir 'SaveChanges' tanımı içermiyor ve 'emlakDBEntities' türünde bir ilk bağımsız değişken kabul eden hiçbir erişilebilir 'SaveChanges' genişletme yöntemi bulunamadı (bir kullanma yönergeniz veya derleme başvurunuz eksik olabilir mi?)

HAZIR BİR PROJE OLARAK ALDIM ANCAK BÖYLE Bİ HATA ALIYORUM, ÇÖZEMEDİM YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ÇOK MEMNUN OLURUM

ss bırakıyorum bakabilirsiniz arkadaşlar.
ebbvhyl.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

WoqRoot

Yeni üye
13 Nis 2019
22
1
6 hata var 6 hatanı düzetin mi düzeltsen orda sıkıntı olacağını düşünüyorum yada kodların arasına bişeyler yanlış yazmışsın
hocam şöyle projeyi hazır bir şekilde github'tan aldım ve hiç bir değişiklik ekleme yapmadım çalıştırıp bakmak istediğim de bu hatalarla karşılaştım

hocam teşekkürler ufak bi bakındım ama kodlama becerim iyi olmadığı için yapamadım, çok yeni başladım kodlamaya o yüzden sanırım anlayamamamın sebebi yine de çok teşekkür ederim

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
1. Visual studioyu asla turkce kullanma hatalardan bir sey anlayamazsin
2. Dbcontextini bir goster bakalim

Contextinle alakali buyuk ihtimal dbcontext classindan kalitim almiyor veya custom context yapmis yapan kisi. Referanslarini kontrol et package restore et

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.