C# da biraz temelim var, aşağıda bırakacağım kitapları alayım mı?

Ymelihbozgeyik

Yeni üye
8 Eki 2022
11
4
Geçtiğimiz aylarda ara vermiştim kodlamaya, fakat devam edeceğim. Devam ederken şu kitapları almayı düşünüyorum bir öneriniz var mı?

FAKE HACKER

Katılımcı Üye
27 Şub 2021
405
117
Ar-Ge Kulübü
Geçtiğimiz aylarda ara vermiştim kodlamaya, fakat devam edeceğim. Devam ederken şu kitapları almayı düşünüyorum bir öneriniz var mı?

Bence kitap yerine udemyden devam et hem örneklerle hemde daha kolay anlarsın buyur: https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviye-csharp-programlama/
favorilerimdendir murat hoca öneririm :)

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
2,568
Wrong Side Of Heaven
favorilerimdendir murat hoca öneririm :)
Arkadaşın bu cümlesi haricinde katılıyorum.
Murat yücedağ engin demiroğ ve türevleri eğitimciler eğitim verdikleri dilin en temel halini gösteriyor sadece. Bu da ortalama 2-3 sayfa yazı okumaya denk geliyor :D

Ne sektörel açıdan ne de hobi açısından asla yeterli eğitimler değil bence.

+
Udemy kurslarına para saçmak yerine github üzerinden ya da çeşitli forum sitelerinden
( örnek bizim forumumuz) projeler inceleyip öğrenebilirsin.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Kitaplar iş görür kesinlikle. Ama temel seviye bir kitap almaktansa, ihtiyacın olan konunun üzerine yoğunlaşan kitap seçimi yapman daha iyi olur. Örnek olarak soket programlamada takılıyorsan C# soket programlama kitaplarına bakabilirsin. Coder'ında dediği gibi bu tarz eğitimlerde dilin en temel seviyesi çok uzun yollarla anlatılıyor. Benim önerimse merak ettiğin konuyu internetten kaynak kodlarına bakarak, makaleleri okuyarak, bilgili kişilerden destek alarak, kendin uğraşarak öğrenmen. Diğer türlü daha uzun süre uğraşırsın. Artık internette her türlü kaynak kodu, makale var. Sadece sağlam araştırma gerekiyor.

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba, ben VB.Net 2010 express edition kullanmaktayım. Programlama, çok çok kapsamlı ve bir o kadar da esnek bir konudur. Madem ki C# hakkında ana bilginiz var bana sorarsanız tüm sistemi öğrenmek yerine, uygulama yapmak istediğiniz projeye yoğunlaşıp projeniz ile ilgili algoritmayı geliştirip kodları geliştirmeniz bana göre daha mantıklı gelmektedir. Kitap konusuna gelince en basit kitap bile benim için çok kıymetlidir. Bulabildiğiniz ve de bütçenizin el verdiği kadarı ile kitap alınız. Arkadaşların da yazdığı gibi forumlardan "tricks and tips" gibi konularla ilgilenirseniz çok yol kat edeceğinize inanıyorum. Kolay gelsin.

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,452
1,159
є.ค♡

bence boş ama kensin bilirsin
ben C# biliyorum takıldığın yer olur sorabilirisin.:)

Ymelihbozgeyik

Yeni üye
8 Eki 2022
11
4
Kitaplar iş görür kesinlikle. Ama temel seviye bir kitap almaktansa, ihtiyacın olan konunun üzerine yoğunlaşan kitap seçimi yapman daha iyi olur. Örnek olarak soket programlamada takılıyorsan C# soket programlama kitaplarına bakabilirsin. Coder'ında dediği gibi bu tarz eğitimlerde dilin en temel seviyesi çok uzun yollarla anlatılıyor. Benim önerimse merak ettiğin konuyu internetten kaynak kodlarına bakarak, makaleleri okuyarak, bilgili kişilerden destek alarak, kendin uğraşarak öğrenmen. Diğer türlü daha uzun süre uğraşırsın. Artık internette her türlü kaynak kodu, makale var. Sadece sağlam araştırma gerekiyor.
Genel amaç masaüstü programları geliştirme olacak. O yüzden bu ikisini seçtim.

bence boş ama kensin bilirsin
ben C# biliyorum takıldığın yer olur sorabilirisin.:)
Sağ olun..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.