C# kaydetme

Virtual Man

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
661
0
T Ü R K
Arkadaşlar c# yeniyimde textbox vs yazılan verileri kaydet buton bastımda masaüstüme kaydetmesini istiyorum nasıl yapabilirim?

listBox1.Items.Add(" Ürün Adı :" + textBox1.Text + " Müşteri İsmi :" + textBox2.Text + " Özellikleri :" + textBox3.Text + " Ödenen :" + textBox4.Text + "Fiyat :" + textBox5.Text + " Tarih :" + dateTimePicker1.Text + " Tel: " + maskedTextBox1.Text );

bu bilgiler listbox yazılıyor bunda problem yok sonrasında ise kaydet dediğimde kaydetmesini istiyorum masaüstüne

ceyar

Üye
10 Ara 2007
101
0
d'N
Not defteri mi yoksa herhangi bir veri tabanı mı ?

Not defteri ise :

Kod:
using System.IO;

System.IO.StreamWriter notDefteri = File.AppendText("C:\\users\\sessionname\\Desktop\\notdeftreriadi.txt");

System.IO.StreamWriter write = System.IO.StreamWriter("C:\\users\\sessionname\\Desktop\\notdeftreriadi.txt"); 
write.WriteLine(ListBox1.Text);
write.Close(); // Her açılan not defteri kapatılmalıdır.

veritabanı istersen çok seçenek var. En basit olanı sqlite3 onu yazmaya üşendim. İnternette çokça kaynağı bulunmakta. :)

Virtual Man

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
661
0
T Ü R K
Not defteri mi yoksa herhangi bir veri tabanı mı ?

Not defteri ise :

Kod:
using System.IO;

System.IO.StreamWriter notDefteri = File.AppendText("C:\\users\\sessionname\\Desktop\\notdeftreriadi.txt");

System.IO.StreamWriter write = System.IO.StreamWriter("C:\\users\\sessionname\\Desktop\\notdeftreriadi.txt"); 
write.WriteLine(ListBox1.Text);
write.Close(); // Her açılan not defteri kapatılmalıdır.

veritabanı istersen çok seçenek var. En basit olanı sqlite3 onu yazmaya üşendim. İnternette çokça kaynağı bulunmakta. :)
hataverdi aga ya

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Merhaba şimdi sana kodu yazıp atsam pek anlam ifade etmeyecektir ve sen kopyala yapıştır yapacağın için kafanı karıştırır ve hiçbir şey öğrenmezsin.
Sana önerim konu başlığı vereyim araştır.
Araştırman gerekenler;

C# dosya yazma ve okuma işlemleri (sen yazma işi yapacaksın bu soruda)
C# textboxlardan veri alma işi (ki onu yapmışsın)

Kullanacağın algoritma(sözlü olarak)

Gereken arayüzü oluştur
Textboxlardan veri al
Kaydet butonu ile kaydet
Kaydet işlevi:
Okunan veriler string değişkenlerine yaz
Dosyaya yazdırma( bu işlem bir bütündür)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.