C# Kod Gizliliği'ni Nasıl Sağlarım?

02losanger

Yeni üye
23 May 2016
13
1
c# İle yapmış olduğum projede MYSQL / FTP gibi bağlantıların bulduğu kod satırlarını gizlemek veya dotpeek gibi programlarla bakıldığında anlaşılamaz hale getirmek istiyorum.

Bunun için obfuscator'lar kullandım fakat çoğu ya ücretli (crack aradım fakat düzgün bulamadım) ya da programı virüslü hale getiriyor.

Elinizde obfuscator veya daha sorunuma daha pratik bir yöntem varsa şimdiden teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
5
136
Cevap: c# Kod Gizliliği

dostum hertürlü virüs gösterecektir ftp bağlantısı mysql bağlantısı içeriği bilinmediği süreçte her türlü virüs gösterecektir hatta
bazı sistem ile oynayan kötü amaçlı olmayan yazılımlar bile virüs buluyor çünkü bu programlardaki kodlar genelde rat trojanlerde kullanılıyor ama
bazı kişilerin ihtiyacı olan yazılımların bu kodlara ihtiyacı oluyor ve virüs buluyor eğer programının virüs bulmasını istemiyorsan 2 çözüm var 1. çözüm virüs total yada jotti gibi yerden programına sertifika almak ve bu ücretlidir 100 dolar diye biliyorum yada daha az fazla araştır 2. çözüm programını güçlü bir koruma ile koruyup fud bir crypter ile cryptlamaktır olay bu

şimdi ise sana önereceğim koruma şudur vmprotectin son sürümünün demosunu indir yada satın al vmprotect artık .net desteği veriyor ama demoda programında reklam olacak
son sürümünün crackli versiyonunu bulursan reklamsız ve daha sağlamı olur bunun için araştırma yapabilirsin eğer son sürümünü bulamadıysan biraz eski sürümünü bulduysan
.net reactörden geçirip sonra vmprotecte atarsan birçok lamerdan kurtulursun burada obfuscator aradığına göre o kadar iyi bir şey yapmıyorsun sanırım bu senin için yeterlidir ve vmprotecti aşmak zordur şuan bilmiyorum ben 6 aydır sanala ara verdiğim için pek şey değilim ama 6 ay önce değildi şuanda öyle diyorlar iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.