c# ListBox taki seçili itemi düzenleme

mhmtali54

Katılımcı Üye
4 Eki 2015
462
0
tmp9dEplN'le
Arkadaşlar Listbox taki 6 tane items var. Bunlardan seçi olanı texbox'a girdiğim sayıya göre düzenlemek istiyorum nası oluyor ? Ya da şöyle söyliyim Listeye Aktar Buttonuna bastığımda

listBox1.Items.Add(label2.Text.PadRight(15) + label3.Text.PadRight(15) + label4.Text.PadRight(20));
listBox1.Items.Add(label7.Text.PadRight(15) + label6.Text.PadRight(15) + label5.Text.PadRight(20));

Bu şekilde Listboxa 2 tane item ekliyorum. Daha sonra elle girdiğim zaman bu Label 3 ve 6 daki yazıları değiştirdiğimde uygula butonu ile bunları değiştirmek istiyorum..Bu nasıl olur ?

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Şunu bi dene. Yanlış anlamadıysam işini halledecektir.

// bir sayı tanımladım.
int seciliolan;

// tanımladığım sayıya listbox1 de kaçıncı item seçili onu atadım. Mesela 5. item seçili ise seciliolan=5 olacak
seciliolan = listBox1.SelectedIndex;

//listbox1 de seçili olan item numarasındaki item e istediğimiz veriyi yazdık. Sen burdaki değiştirmek istediğin kısma kendi textbox veya labellerindeki güncellemek istediğin yazıyı ekle.
listBox1.Items[seciliolan ] = "değiştirmek istediğin şeyler";

//tüm bunları güncelle butonunun içine yazmayı unutma :) kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.