C# Ödev

DarqSs

Üye
23 Mar 2018
164
1
18
Arkadaşlar Merhaba sizden acil olarak bi ödev için yardım isteyeceğim yardımcı olabilir misiniz 1 saati var odevimin çabaladım ama yapamadım;

UML Class diyagramına göre OgrenciKayit classını oluşturarark gerekli tanımları yapınız
SetToplam() Methodu ile Aşşağıdaki orana göre öğrenci notunuzu hesaplamanız istenmektedir
ToplamPuan=%60Final + %40AraSınav

Sorunun resmi

xavier eckert

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
16 Tem 2016
1,639
2
291
Basit bir kod
C#:
using System;

namespace OgrenciKayitSistemi
{
  class Program
  {
    static void Main(string[] args)
    {
        OgrenciKayit ogr1 = new OgrenciKayit();
        ogr1.veriGir(20,70);
        ogr1.setToplam();
        ogr1.ciktiYaz();
    }
  }
  class OgrenciKayit
  {
      public string ad {get; set;}
    public int arasinav {get; set;}
    public int final {get;set;}
    public double toplamPuan {get;set;}
    public char not{get;set;}

public void veriGir(int arasinav, int final){
        this.arasinav = arasinav;
        this.final = final;
        }
    public void ciktiYaz(){
        Console.WriteLine($"Ara Sınav: {arasinav}\nFinal:{final}\nGenel Not: {toplamPuan}");
        }
    public void setToplam(){
        toplamPuan = final*0.6 +arasinav*0.4;
        }
    public void  setNot(){}
    }
}

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.