Çözüldü C++ sonuçları yanlış hesaplıyor

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Herkese merhaba. Bir önceki konumda da belirttiğim gibi daha yeni yeni c++'a başladım ve ödev olarak ehliyet almak için yaşımın tutup tutmadığını hesaplamaya yarayan bir program hazırlamamı istedi. İlk başta doğru yapmıştım. Fakat yaş hesaplama kısmında doğduğu yılı şu anki yıldan büyük yazdım ne olacak diye merak edip ve o zamandan beridir de şu anki yaşımı 1 olarak hesaplıyor. Sorunu çözmeye çalıştığımdan dolayı devamını kodlamadım. Her şeyi denedim projeyi sil baştan yaptım ama sonuç hep aynı. Sürekli 1 veriyor. Kodları aşağı verdim aldığım sıkıntıda resim olarak yüklendi. Çıldırmak üzereyim sorunu çözemedi bir türlü. Bu arada compiler olarak dev c++ compiler kullanıyorum. Yardımcı olabilecek var ise çok mutlu olurum :D.

Aldığım sıkıntı:

resim-2021-05-06-153146.png

sVx6w8t

Kod:https://justpaste.it/4d1pf

Şimdi baktım resim bendede gözükmüyor. o yüzden resmi kodun olduğu siteyede upload ettim göremeyenler oradan bakabilir.

Şimdiden yardım eden etmeyen herkese teşekkürler :D.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.