c# soru

sila007

Yeni üye
4 Ocak 2023
7
3
klavyeden girilen iki sayı ve bir işleme göre toplama çıkarma çarpma bölme ve mod işlemlerini yapıp ekrana yazdıran hesap makinası programını , hesaplama sonunda işleme devam etmek istiyor musunuz diye soran programın kodu

soru bu şekilde ama sonda bool metodu mu yoksa goto metodu mu daha iyi olur emin olamadım yardımcı olabilir misiniz

Çözüm
soru bu şekilde ama sonda bool metodu mu yoksa goto metodu mu daha iyi olur emin olamadım yardımcı olabilir misiniz
Keyfiniz bilir.
Uygulamanın çalışma zamanını analiz etme gibi bir derdiniz yoksa
( böyle basit programlarda BENCE çok kritik değil)
İstediğiniz her yöntemi kullanabilirsiniz.

Lakin "bool metodu" ve "goto metodu" şeklinde yazdığınız kelimeleri yeniden araştırmanızı öneririm.

Kavram karmaşıklığı yaşamanız bu öğrenme sürecinde sizi çok yavaşlatır bool (boolean) bir değişken türü, goto ise deyimdir.

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
2,568
Wrong Side Of Heaven
Keyfiniz bilir.

Lakin "bool metodu" ve "goto metodu" şeklinde yazdığınız kelimeleri yeniden araştırmanızı öneririm.

Kavram karmaşıklığı yaşamanız bu öğrenme sürecinde sizi çok yavaşlatır bool (boolean) bir değişken türü, goto ise deyimdir.

Çözüm

sila007

Yeni üye
4 Ocak 2023
7
3
Keyfiniz bilir.

daha yeni başladım 1. sınıfım yavaş yavaş oturtacağım sanırım teşekkür ederim

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Tartışmalı bir konu, doğrusu yanlışı bir yana gerek yok. Zaten GOTO kullanına da sevmezler. Yani böyle basit bir şeyde önemli olmadığı doğru ancak OOP bir dilge GOTO kullanmak yanlış. Bana kalırsa asla kullanmayın aklınıza bile gelmesin, GOTO'nun varlığını dahi unutun. Bir yerden bir yere atlıyorsanız iyi bir kod yazmamışsınzı demektir bu asla gerekmez. Performans tartışmaları, okunabilirlik tartışmaları bu konu alıyor başını götürüyor. Ayrıca GOTO öğrenmenizin de önüne geçer. Böyle basit bir şeyde çözüm için GOTO'ya baş vurursan en zor yolda oradan oraya atlamak istersin. Ben daha önce düştüm bu duruma, tavsiye etmem. Method kullanın, döngü kullanın bir sürü çözümü olabilir. Böyle bir konsol projesinde benim ilk aklıma gelen do-while. İşlemlerin en sonunda bir if ile devam mı tamam mı sorusunu sorar, ona göre döngüyü devam ettirirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.