C# Sorusu

17 May 2018
73
1
İstanbul
Türk Alfabesindeki tüm harfler sırası ile bir şifreleme programı oluşturmam gerek. 0'dan başlayarak birer birer artacak ve eğer artan sayılar 3 basamaklı değilse soluna 3 sıfır gelen bir şifreleme programı yazmam gerek. Bunun algoritmasını oluşturmam için yardım eder misiniz? Hangi yolları oluşturmam lazım. Kodları atar mısınız rica etsem
kondanta
Gbmdpof
easyly

Son düzenleme:
17 May 2018
73
1
İstanbul
Sorunun Tam Olarak Anlayamadım.Tamamen Açabilir misin?

Anlayamadım hocam.

Alfabe ile bir kripto programı yapmam lazım. 0 = A, 1 = B, bu şekilde 29'a kadar gidecek. Bununla beraber Mesela A'nın değeri 0 tek basamaklı ise yanına çift sıfır (00) atacak. Yani A yazınca ekrana 001 yazacak.

Öncelikle merhaba.Anladıklarıma göre bu programı "for döngüsü", "switch-case", "if-else" yapısı ile yapabilirsin.
Evet ama bana algoritması lazım.

Son düzenleme:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Alfabe ile bir kripto programı yapmam lazım. 0 = A, 1 = B, bu şekilde 29'a kadar gidecek. Bununla beraber Mesela A'nın değeri 0 tek basamaklı ise yanına çift sıfır (00) atacak. Yani A yazınca ekrana 001 yazacak.

Evet ama bana algoritması lazım.
Algoritması Basit Aslında...

1-)Alfabe Listesi Oluştur
2-)Şifrelemede Alfabe Listesi Kullanılsın Ve 0dan Başlasın
3-)Eğer Sayı 9dan Büyükse 00 ve Harfin Sayı Değeri Girilsin.

Neden 9dan Büyükse Dersen Zaten 29 Harf Var Ve 9dan Sonrası Çift Basamaklı...

17 May 2018
73
1
İstanbul
Algoritması Basit Aslında...

1-)Alfabe Listesi Oluştur
2-)Şifrelemede Alfabe Listesi Kullanılsın Ve 0dan Başlasın
3-)Eğer Sayı 9dan Büyükse 00 ve Harfin Sayı Değeri Girilsin.

Neden 9dan Büyükse Dersen Zaten 29 Harf Var Ve 9dan Sonrası Çift Basamaklı...

Hocam bende aynısını denedim ama hata verdi. Bazı yerleri tam yapamadım acaba yardımcı olur musunuz döngü kısmı için biraz karıştırdım

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Hocam bende aynısını denedim ama hata verdi. Bazı yerleri tam yapamadım acaba yardımcı olur musunuz döngü kısmı için biraz karıştırdım
Kodların Mantığınıda Söylüyeyim

sayi1 döngüsü oluştur değeri sıfır olsun.

while sayi1<Listenin.Length'inden{
if sayi1>9{
00+sayi1
}
else{
sayi1
}
}

Gibi gibi Kodu Bilerek Atmak İstemiyorum Bunu Senin Yapman Lazım Copy Paste Değil.

17 May 2018
73
1
İstanbul
Kodların Mantığınıda Söylüyeyim

sayi1 döngüsü oluştur değeri sıfır olsun.

while sayi1<Listenin.Length'inden{
if sayi1>9{
00+sayi1
}
else{
sayi1
}
}

Gibi gibi Kodu Bilerek Atmak İstemiyorum Bunu Senin Yapman Lazım Copy Paste Değil.

Tamamdır hocam ben biraz bunun üzerinden devam edeceğim yapamadığım bir yer olursa size özelden yazabilir miyim? post kasımı olmasın diye

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.