C# Uzak MYSQL Bağlantısı

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Merhaba, C# ile çalıştığım firma için kapsamlı bir program yazıyorum, firmanın web sitesindeki veritabanına bağlanmam gerekiyor fakat bu konuda hiç bir tecrübem yok, cPanel'de ne yapmam gerekiyor? bu işlem güvenlik sorunu oluşturur mu? Nasıl bağlanabilirim? Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Çözüm
Hosting sağlayıcım ile iletişime geçtim, SQL Bağlantısı güvenlik sebebi ile dışarıdan erişimlere kapalıymış. Aklımda farklı bir kaç alternatif çözüm var, ilginiz için teşekkür ederim.

Starzz

Üye
21 Haz 2015
237
3
58
Eğer test sistem verilirse sizin için daha rahat olur ancak direkt canlı veriliyorsa, cPanel'de mysql tabına gittiğiniz zaman bağlantı ayarları, örneğin host port vb bilgiler karşında olacaktır. Bu bilgilerle bağlanmayı dene. Veya en kesin yöntem iş yapacağınız frmaya sql bağlantısı için bir kullanıcı istediğini ve bağlantı bilgilerinin iletilmesi gerektiğini söyle böylece sorumluluk onlara geçmiş olur ve işini daha kolay halledersin.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
559
3
83
kardeş tecrüğben yoksa neden işe giriyon neyse

yardım ederim sana veritabani bağlamanda ama websitesi diyosun asp.netmi yoksa phpmyadmin icin masaüstü aplikasyonuna bağlamak içinmi

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
kardeş tecrüğben yoksa neden işe giriyon neyse

yardım ederim sana veritabani bağlamanda ama websitesi diyosun asp.netmi yoksa phpmyadmin icin masaüstü aplikasyonuna bağlamak içinmi
Eksik bilgi için kusura bakma, PhpMyAdmin'e bağlanmak istiyorum, diğer yorumlardaki kaynaklar muhtemelen fazlasıyla yeterli olur ilginiz için teşekkür ederim.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Hosting sağlayıcım ile iletişime geçtim, SQL Bağlantısı güvenlik sebebi ile dışarıdan erişimlere kapalıymış. Aklımda farklı bir kaç alternatif çözüm var, ilginiz için teşekkür ederim.

Çözüm

Jeunx

Yeni üye
21 Nis 2020
24
5

Web API kullanırken dikkatli olman faydalı olabilir.
Yetersiz güvenlik, verilerin çalınmasından değiştirilmesine kadar bir çok soruna neden olabilir.
Direk Web API oluşturmak yerine detaylı bir araştırma ve güvenilir bir algoritma oluşturduktan sonra yazmak, daha güvenli olur.
İyi günler dilerim.

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
34
1,263
localhost/admin.php
admin paneli ayarla bilgi çekilecek sitede sonra çekeceğin verileri admin paneline yazdır sonra uygulaman ile otomatik admin paneline gir ve o veriyi admin panelinden çektir. veri önemli bir veri değilse askjhdkjsahd tarzında bir dosya ac içerisine index.php de ve alanadı.com/askjhdkjsahd yazınca girilsin illa admin panelinede gerek yok. bu url i bulanda olmaz zaten mysql den çekmek sıkıntı ama mysqlden siteye sonra programa daha iyi olur

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
admin paneli ayarla bilgi çekilecek sitede sonra çekeceğin verileri admin paneline yazdır sonra uygulaman ile otomatik admin paneline gir ve o veriyi admin panelinden çektir. veri önemli bir veri değilse askjhdkjsahd tarzında bir dosya ac içerisine index.php de ve alanadı.com/askjhdkjsahd yazınca girilsin illa admin panelinede gerek yok. bu url i bulanda olmaz zaten mysql den çekmek sıkıntı ama mysqlden siteye sonra programa daha iyi olur
FTP Bağlantısı ile sqlite dosyası barındırmayı düşünüyorum eğer olmaz ise PHP ile basit bir veritabanı yönetim scripti yazıp halledicem.

Konu kilitlenebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.