C# Xavier ChatBot (Source Code)

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Selamlar, bugün basit bir C# ChatBot ile karşınızdayım, fazla zamanım yok o yüzden lafı uzatmadan diret konuya dalıyorum.

Bu bir yapay zeka değildir, sadece sizin daha önce tanımladığınız verilere göre daha önceden tanımlanmış cevapları veren bir sistemdir. mantığında 2 adet sözlük yatıyor. Bir tanesi soru, bir tanesi cevap sözlüğü, buradan gelen verileri karşılaştırıp uygun cevabı bulup veriyor. Yalnızca biraz uğraştıran kısmı kütüphaneleri kaydedip tekrara yükleme olayıydı.

Uygulamadan bir görüntü:
Ekran-Al-nt-s.png

Şimdi oradaki buton fazlalığına gelelim. Tamamen otomatize edebilirdim ancak uğraşmak istemedim. Gereksiz geldi. Ne işe yaradıklarına gelecek olursak:

Request Dictionary'nin altındaki butonlar yazılan girdilerin tanımlanması için gerekli olan girdilerin kütüphaneye tanımlandığı yer. Yeni kategori, Var olan kategoriye ekleme ve olan kategoriyi silme var.

Response Dictionary'de aynı şekilde:
Var olan kategoriyi silme, var olan kategoriyi sıfırlayıp güncelleme ve kategori oluşturma var. Artık nasıl güncellemek isterseniz güncelleyin, serbestsiniz.

Bu arada github'a yükleyemiyorum hem 25mb'dan büyük hemde dosya fazlalığından dolayı izin vermiyor. O yüzden Drive'ye ekledim. Oradan indirebilirsiniz.

Virüstotal mirüstotal demeyin, zaten kaynak kodlarıyla veriyorum.

Kruvazör

Yazılım Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,728
2,546
Wrong Side Of Heaven
Selamlar, bugün basit bir C# ChatBot ile karşınızdayım, fazla zamanım yok o yüzden lafı uzatmadan diret konuya dalıyorum.

Bu bir yapay zeka değildir, sadece sizin daha önce tanımladığınız verilere göre daha önceden tanımlanmış cevapları veren bir sistemdir. mantığında 2 adet sözlük yatıyor. Bir tanesi soru, bir tanesi cevap sözlüğü, buradan gelen verileri karşılaştırıp uygun cevabı bulup veriyor. Yalnızca biraz uğraştıran kısmı kütüphaneleri kaydedip tekrara yükleme olayıydı.

Uygulamadan bir görüntü:
Ekran-Al-nt-s.png

Şimdi oradaki buton fazlalığına gelelim. Tamamen otomatize edebilirdim ancak uğraşmak istemedim. Gereksiz geldi. Ne işe yaradıklarına gelecek olursak:

Request Dictionary'nin altındaki butonlar yazılan girdilerin tanımlanması için gerekli olan girdilerin kütüphaneye tanımlandığı yer. Yeni kategori, Var olan kategoriye ekleme ve olan kategoriyi silme var.

Response Dictionary'de aynı şekilde:
Var olan kategoriyi silme, var olan kategoriyi sıfırlayıp güncelleme ve kategori oluşturma var. Artık nasıl güncellemek isterseniz güncelleyin, serbestsiniz.

Bu arada github'a yükleyemiyorum hem 25mb'dan büyük hemde dosya fazlalığından dolayı izin vermiyor. O yüzden Drive'ye ekledim. Oradan indirebilirsiniz.

Virüstotal mirüstotal demeyin, zaten kaynak kodlarıyla veriyorum.
ellerine sağlık kullanım konusundan şüphelerim olsa da sana güzel bi c# egzersizi olduğu kesin :)
sunum ve boyut konusunda konuşmak gerekirse;

kullanıcının göreceği kısımda daha sade ve açıklayıcı olabilirsin ( sadece bu proje üzerinde değil genel projelerinde)

bir de boyutu bu kadar şişiren ne var yaw öyle :D

bunlar haricinde güzel bir proje olduğunu düşünüyorum ellerine sağlık :)

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
ellerine sağlık kullanım konusundan şüphelerim olsa da sana güzel bi c# egzersizi olduğu kesin :)
sunum ve boyut konusunda konuşmak gerekirse;

kullanıcının göreceği kısımda daha sade ve açıklayıcı olabilirsin ( sadece bu proje üzerinde değil genel projelerinde)

bir de boyutu bu kadar şişiren ne var yaw öyle :D

bunlar haricinde güzel bir proje olduğunu düşünüyorum ellerine sağlık :)
Ya bir kaç bug farkettim upload ettikten sonra ancak düzeltmeye fırsatım olmadı daha, onu da bugün yarın düzeltmiş olurum.

Sade olma konusunda da kesinlikle haklısın onu da yapmaya çalışacağım sonraki projelerde. Boyut konusunda da inan bana hiçbir fikrim yok, muhtemelen bir kaç kütüphane yükledim nugetten sonra da unuttum. Bu proje fikri bayadır vardı ama yarım bırakmıştım.

Haa bak şimdi hatırladım microsoftun hazır bot kütüphanesi vardı, adını şu an unuttum, yazılan cümle ya da kelimenin ne anlama geldiğini yorumluyordu. Muhtemelen o bu kadar şişirdi uygulamayı :D.

Teşekkürler güzel yorumun için :).

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.