Cain&Abel Kullanarak Cookie ve Password Elde Etmek

Sypx

Üye
4 Haz 2015
128
0
Mehaba Arkadaslar,

Daha önceki konumda Kali platformunda bir console uygulaması olan Arpspoof kullanarak wireshark ile cookie ve password elde etmeyi göstermiştim. Fakat bunu yapmak icin internete Ethernet kablosuyla baglı olmak gerekiyordu. Aksi taktirde kisinin internete girmesinde problemler yaşanıyordu. Bu sefer gösterecegim konu ise Wifi ile bağlıykende yapabileceginiz bir yöntem ve Console uygulamalarını sevmeyenler için arayüzlü bir program olan Cain&Abel'ı kullanacagız.

Adım adım anlatmaya başlayalım.

1.Adım

Öncelikle Cain programımızı calıştırıyoruz ve yukarıda bulunan Configure butonuna bastıktan sonra karşımıza bu sekilde bir pencere acılmakta. Bu pencerede şu anda kullandıgnız network cesidini secmelisiniz ve altta bulunan 3 secenekten secilmis olan 2 tanesini secmelisiniz.

ME8RJN.png

2.Adım

ilk adımda Driver'ımızı sectikten sonra kırmızı kare icine aldıgım Sniffer bölümünü seciyoruz ve boş alanda sağ tıklayıp Scan Mac Adresses secenegini seciyoruz. Karsımıza gelen ekranda All Host in my Subnet seceneginin secili oldugundan emin olduntan sonra OK diyoruz. Böylelikle ağınızdaki MAC adreslerini ip adresleriyle birlikte tarayıp karşınıza getirecektir.

5dEqQL.png

3.Adım
İlk olarak alttaki APR butonuna basılarak resimde gördügünüz Sayfa karşınıza gelmekte. İkinci olarak ok işaretinin bulundugu boş alana tıkladıktan sonra yukarıdaki "+" işaretine takılıyoruz ve karşımıza resimde gördügünüz tablo açılıyor. Sol tarafta gördügünüz "192.168.0.1" (Default Gateway) Ip adresine tıklıyoruz ve sağ tabloda gördügünüz gibi o anda networka bağlı olan diger bilgisayarların IP'leri listeleniyor. Bunların hepsini yada hangisinin paketlerini incelemek istiyorsanız onları secmelisiniz ve OK'a basmalısınız.

Xv8lM5.png

4.Adım

Bütün islemleri tamamladıktan sonra artık yapmamız gereken son bir işlem kalıyor. Kırmızı kare içerisindeki butona basıyoruz ve Snifferımız calısıyor.

La8GzJ.png

Bütün bu işlemleri gecirdikten sonra hedeflerinizin bütün paket akışları sizin üzerinizden gecmektedir. Wireshark programıyla bu paketleri acıp inceleyebilir içlerinden cookie & şifre & mail ve kullanıcı adı gibi önemli bilgileri toplayabilirsiniz.Wiresharkla ilgili paket inceleme işlemleri daha önceden actığım konuda ve forumda bazı konularda mevcut. Ordan incelemenizi öneririm.

Konumu bitirmeden tekrardan hatırlatmak istiyorum. Bu forumda paylasılan her bilgiyi iyi niyetli ve ögrenmek üzere kullanmanızı diliyorum. İnsanlara zarar vermeden onları zor duruma düsürmeden sadece ögrenmek ve iyi bir prensipte olmanızı umuyorum. Beyaz ve Siyah arasında cok ince bir cizgi vardır. Hep Beyaz kalın.

Saygılarımla...
Sypx

madalok12

Katılımcı Üye
1 Ocak 2015
592
0
2. adımda "the sniffer must be activated !" hatası alıyorum.(scan mac adress'i seçtiğimde)

GhoSt4129

Yeni üye
9 Tem 2015
38
0
Eline sağlık dostum bende bu zamana kadar çok face msn vs aldım ama herzaman arkadaşlarımın şifresini unutmuş olanları vs kötü niyet olmadan yaptım inş ipin ucunu kaçırmayız.

brk124

Yeni üye
23 Nis 2015
24
0
yani bu binadaki wifi bagliysa onlarinkinimi aliyoriz onu anlamadim baska kisiere yapablrmiyiz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.