Çalışma Hayatı

k7lest

Üye
19 Eyl 2022
123
2
10
Hocalarım örnek veriyorum bir (ne deniyorsa artık) Cnc Fabrikası, oraya girmek için ne diploması isterler minimum. tüm özel sektörde diploma istiyorlarmı istemiyorlarmı, diyeceksiniz ne olursa olsun iyi kötü dışardan bari liseyi bitir ama gerçekten bitiremeyecegim olmuyo yani motivasyon falan filan değil olay olanaksız bir olay yani neyse. işin özü fabrikalar diploma istermi?

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
12
1,460
Hocalarım örnek veriyorum bir (ne deniyorsa artık) Cnc Fabrikası, oraya girmek için ne diploması isterler minimum. tüm özel sektörde diploma istiyorlarmı istemiyorlarmı, diyeceksiniz ne olursa olsun iyi kötü dışardan bari liseyi bitir ama gerçekten bitiremeyecegim olmuyo yani motivasyon falan filan değil olay olanaksız bir olay yani neyse. işin özü fabrikalar diploma istermi?
Cirak olarak cogu yerde calisa bilirsin ama zamanla diplom cok onemli

DarqSs

Üye
23 Mar 2018
164
1
18
Hayır ilk okul mezunu ustam var ve ben elektrik elektronik mezunuyum, sevdiğin işi anladığın işi yaparsan okul bir engel olmaz fakat çıkabileceğin mertebenin illa ki sınırı vardır dostum çok pişman olursun vakit geç değilken canını dişine takmanı öneririm lise boyunca okuldan sonra haftasonları dahil gece yarılarına kadar çalışıyordum üni de tabii ki biraz daha rahatlarsın fakat kesin tavsiyemdir

k7lest

Üye
19 Eyl 2022
123
2
10
Hayır ilk okul mezunu ustam var ve ben elektrik elektronik mezunuyum, sevdiğin işi anladığın işi yaparsan okul bir engel olmaz fakat çıkabileceğin mertebenin illa ki sınırı vardır dostum çok pişman olursun vakit geç değilken canını dişine takmanı öneririm lise boyunca okuldan sonra haftasonları dahil gece yarılarına kadar çalışıyordum üni de tabii ki biraz daha rahatlarsın fakat kesin tavsiyemdir
öyle örnekler tabiki var ailemdende var tabi ama benim amacım ustalık değil fabrika gibi asgari ücrette çalışıp yiyecegim bi iş, ustalık için değil. yazılımı tutturursam zaten onlarla alakam kalmaz. yazılımı tutturana kadar yaşayacağım hayattan korkuyorum

DarqSs

Üye
23 Mar 2018
164
1
18
öyle örnekler tabiki var ailemdende var tabi ama benim amacım ustalık değil fabrika gibi asgari ücrette çalışıp yiyecegim bi iş, ustalık için değil. yazılımı tutturursam zaten onlarla alakam kalmaz. yazılımı tutturana kadar yaşayacağım hayattan korkuyorum
Çok zor bir dönem bekliyor seni sadece işini sev benimse hayallerini bir asgari ücrete 10 15 bin TL için unutmanı istemem..

k7lest

Üye
19 Eyl 2022
123
2
10
Çok zor bir dönem bekliyor seni sadece işini sev benimse hayallerini bir asgari ücrete 10 15 bin TL için unutmanı istemem..
hayalim zaten fabrikada çalışmak değilde destek alabileceğim birisi olmayacağı için mecbur onuda düşünmek zorundayım

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
12
1,460
Kendine Guvenerek yola cikicaksin eger yazilim isdiyorsan uzerine dusuceksin uyumayacaksin ama ogreneceksin unutma onlar gezerken eglenirken sen birseyler ogrenirsen onlar yazilim ogrenmek istediklerinde onlerinde seni gorurler

k7lest

Üye
19 Eyl 2022
123
2
10
Kendine Guvenerek yola cikicaksin eger yazilim isdiyorsan uzerine dusuceksin uyumayacaksin ama ogreneceksin unutma onlar gezerken eglenirken sen birseyler ogrenirsen onlar yazilim ogrenmek istediklerinde onlerinde seni gorurler
hedefimden şaşmam hocam olay o değilde üstte yazdığım gibi yazılımda biyere gelene kadar geçen sürede aclıktan öleceğim elimde pc de olmadığı için yıllardır elimden bişey gelmedi
net cevap verebilecek yokmu lütfen mental sağlıgımı kaybetmek üzereyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,539
10
719
Kaer Morhen
Ya kardeşim sen napıyorsun ? Aklını yedin sen !? Ne fabrikadı ne asgarisi ? Hem fabrikada çalışacaksın hem de yazılımcı mı olacaksın ! Peh. Rüyanda olursun. Hayat bunlar değil, bunlar sadece hayaller. Sen fabrika girince kendini devlet memuru mu sanıyorsun? Sabahtan akşama kadar çalışacaksın, akşam da ne yapacaksın dur bi 3-5 saatte c# öğreneyim de program yazayım! Kardeşim senin dediklerin anca hayal dünyanda olur. Daha liseyi bitiremiyorsan, o kadar irade sahibi değilsen yanlış anlama da sen print(“world”) bile yazamazsın! Hayat gerçeklerle yaşanır fakat hayallerle süslenir. Adam gibi otur dersini çalış gerekirse yalvar hocalara, derslerini geç üni sınavına gir ve en kötü 2 yıllık bilgisayarla ilgili bi bölüme gidersin. Orada yazılımını güçlendirirsin mezun olursun şirketlerde yazılımcı olursun. Ha dersen ki o kadar kolay mı diye. Sen yeterki diploma al gerisi kolay. Selametle..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.