Casper nirvana bios sorunu hk.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Merhabalar bir adet casper nirvana bir laptop var ben buna linux kuracaktım ancak secure boot engeli oldugu icin biosa girip devre disi birakacagim ancak biosa bir turlu giremiyorum bios phoenix marka birsey baslangicta fn + f10 boot menu diyor basiyoeum giris yapmiyor yardimci olursanz sevinirim.

Bu arada os windows 8.1 (pek win 8 kullanmadgm icin pek bir bilgim yok)

Bios haricinde secure boot u devre disi birakamazmiyim?

Son düzenleme:

Konce

Üye
11 Ağu 2018
233
1
Edirne
Esc veya F8,F10 tuşlarını deneyebilirsin , daha önce hiç bios'a fn + f tuşlarıyla giriş yapıldığını duymadım.Benim pc hp ve açılırken sol alta yazıyor esc ye basıyorsun orda ayar yapabiliyorsun işte örneğin bios a gireceksen f10 a bas veya boot option a gireceksen f9 gibi.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Tam marka model yazar mısınız

Casper nirvana cga

Esc veya F8,F10 tuşlarını deneyebilirsin , daha önce hiç bios'a fn + f tuşlarıyla giriş yapıldığını duymadım.Benim pc hp ve açılırken sol alta yazıyor esc ye basıyorsun orda ayar yapabiliyorsun işte örneğin bios a gireceksen f10 a bas veya boot option a gireceksen f9 gibi.

Pc yi aciyorum sol altta yazıyor fn+f2 system utility, fn+f10 boot menu f2 ye basiyorum altta please wait diyor normal windows aciliyor. F10 u deniyorum tık yok.

Fn e basmadan f tuşlarını dene genelde f2,f8,f9,f10 bunlardan biridir

Denedim cok kez ama bir daha deneyeyim bari.

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
24
irgend wo in der welt
Birkere tuşa basmayın. Seri şekilde tuşa basınız. Çünkü ekranın gelmesi 1 sn'lik olay bu yüzden seri basınız.
f8 f12 f11 bunları normal deneyin, olmazsa fn ile deneyin. Ama benim tavsiyem, VMWare aracına linux kurmanız daha iyi olur.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Birkere tuşa basmayın. Seri şekilde tuşa basınız. Çünkü ekranın gelmesi 1 sn'lik olay bu yüzden seri basınız.
f8 f12 f11 bunları normal deneyin, olmazsa fn ile deneyin. Ama benim tavsiyem, VMWare aracına linux kurmanız daha iyi olur.

Hocam ayagimla abanıyorum artk gene grmiyor. Ve vmware zaten kullaniyordum degisiklik olsun diye kuracagim. Dual boot falanda kurmayacagim direk ana makineye.

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
24
irgend wo in der welt

Hocam ayagimla abanıyorum artk gene grmiyor. Ve vmware zaten kullaniyordum degisiklik olsun diye kuracagim. Dual boot falanda kurmayacagim direk ana makineye.
Vaktinde USB belleğime linux yüklemiştim. USB'yi bilgisayar açıldığında taktığım anda linuxu kullanabiliyordum hiçbir kurulum gerektirmeden. Ayarları rufus ile yapmıştım. Sizde USB ile yapmanız kolaylık sağlayacaktır.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Vaktinde USB belleğime linux yüklemiştim. USB'yi bilgisayar açıldığında taktığım anda linuxu kullanabiliyordum hiçbir kurulum gerektirmeden. Ayarları rufus ile yapmıştım. Sizde USB ile yapmanız kolaylık sağlayacaktır.

Usb ile de live secenegini surekli kullandm zaten. Usb de linux yuklu tek engel secure boot onuda devre disi birakmak icin biosa girmem gerekiyor anck biosa da girmiyor bu makine.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Sessizer

bilgisayarı kapatma , win8 win8.1 ve win10 da bazı leptoplarda bu sorun var . yeniden başlat ve biosa öyle girmeyi dene örnegin f10- yada f12 -f2 - en son çare fn tuşu ve f10 , fn tuşu f2 gibi dene muhakkak girersin.

Ayn yendn bsltyrm ztn. Birkez daha ugrasaym.

Tam Bir Bilgim Yok Ancak Bios Pilini Takıp Çıkartırsanız Biosun Sıfırlanması Gerek Sıfırlanınca Direk Girersiniz

Sökmeye üşeniyorum pcyi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Moderatör tarafında düzenlendi:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

F12 ile dener misiniz? Eğer yine olmazsa Windows üzerinden "dxdiag" komutu vererek BIOS sürümünüzü net olarak atarsanız gerekli bilgiye ulaşabiliriz.

İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.