Cengiz han Türk' mü yoksa Moğol 'mu ?

ComptonS

Üye
24 Nis 2020
53
12
Turkey
Aslen moğoldur ama türklüğün hükümdarlarından kabul edilir. çünkü yukarıdaki üyenin de söylediği gibi türk askerleri de vardır. ama en gizemli kısmı kimse mezarını bilmiyor.

Loademon

Yeni üye
8 Eki 2023
15
15
Cengiz Moğol, ordusu Türk'tür. Türk askeri sistemini kullanır, devlet yönetim sistemini benimser ve dinsel olarak Türk dinini benimser.
Damadı olan Timur Moğol olarak anılmaktan nefret eder kendini Türk olarak tanımlar. Ancak bu sert tutumuna rağmen devlette Han soyundan gelenlere koltuk vermesi Han soyundan gelenleri de Türk olarak görmesi olarak yorumlanabilir.

Timur'un imparatorluğunda halk Türkçe konuşurdu bunu kesin olarak biliyoruz.

Cengiz Moğol'dur, Devleti Türk'tür (Yönetim şekli ve genel yapı olarak ırki değil.)
O zamanki Türk ve Moğollar bugünkü Hint-Avrupalılar ve Türklerin karışması gibi karışmıştır. Üstüne kaynak da yoktur Cengiz'in ben Moğol'um ben Türk'üm dediği. Ancak bugün Moğol olduğunu çok büyük ölçüde biliyoruz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.