Cgn İp'den Kurtulma ( Carrier-grade nat )

Lypehus

Yeni üye
27 Ağu 2019
11
0
Arkadaşlar Hepinize Merhabalar, öncelikle sizlere CGN IP'yi nasıl çözdüğümü anlatmak istiyorum; Hepimizin Sıkıntısıdır bu trojan oluşturuyoruz kurban gelmiyor port açık olmuyor. Yazdıklarımı iyi okuyun lütfen :)

Ben Kablonet kullanmaktayım(netmaster). Bundan birkaç ay önce çok olmadı 1.5 ay falan oldu. Ben ratlarda port açtığım halde , listen yaptığım halde portumun açık olmadığını farkettim. Bu sorunu Kablonet'e belirttiğimde bana açmak istediğiniz portu modem firmasını arayarak söyleyin size o portu açsın dediler.

Bunun üzerine aradım fakat biz port açamıyoruz dediler. Gelde Kafayı yeme şimdi :) , bunun üzerine hemen bir Şikayet Formu yazdım ve gönderdim. Ardından benim gibi bir kaç insanda aynısı yapmış ve onlarda şikayet formu göndermiş cgn ip hakkında.

Sonra talebim üzerine CGN IP'den kurtulmuş oldum. Şimdi istediğim gibi tüm portları açabiliyorum.

CGN IP NASIL ANLAŞILIR ? =

Modem Arayüzüne giriş yaptığınızda 2 ip adresi oluyor. Eğer biri 100 ile başlıyor, diğeri ise 46 vs kendi ip adresinizdir. CGN İP havuzundasınız demektir.

ÇÖZÜMÜ

Yazdığım şikayetin üzerine:

YdXPMA.png

Ve Sonuç..

2OX7yL.png

Sizde buraya tıklayarak Şikayet formu yazın ve şansınızı deneyin. Hangi internet sağlayıcınızı kullanıyorsanız onu aratarak şikayet formu yazın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sloup

Üye
24 Eyl 2016
146
0
net
Cevap: CGN İP'DEN KURTULMA ( Carrier-grade NAT )

Faydalı bir konu olmuş ellerinize sağlık.

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
Cevap: CGN İP'DEN KURTULMA ( Carrier-grade NAT )

Bi an heyecanlanmıştım lakin, bu net bir çözüm değil maalesef :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.