Cheat Engine Virüslümü?

Ümit09

Yeni üye
6 Eyl 2022
21
12
15
Merhaba Cheat Engine ile pc üzerinden offline oyunlarda offset bulucaktım ancak virus total ile test edince 26 virüs olduğunu gösterdi. Hile programı olduğu için virüslü olarak algılamış olabilir ama yinede emin değilim. Bilgisayarıma herhangi bir zarar gelirmi lütfen yardım ediniz teşekür ederim.

27 Ağu 2022
85
39
İyi akşamlar dilerim konu sahibi.

Cheat Engine programı oyunlarda ve diğer programlarda data gelgitlerini değiştirmeye yarayan bir programdır. Yani hile diye bir şey yok aslında sadece gel gitleri değiştirme diye bir şey var mantıken. Guardlar ise bu tarz datalara doğrudan erişim sağlayan programları sevmez bunu şöyle örneklendirebilirim. Bir kapı düşün ya kapının kilit kısmını bozarak açarsın ya da anahtar ile. Cheat Engine direkt kapıyı kırıp giriyor o yüzden çok göze batar ve çoğu online oyunda gel gitleri dinlenen loglar mevcut gel gitlerden 2 3 saniye boyunca düzgün olmayan veya anormal bir şey fark ederse seni uyarır. Hala devam ederse seni ya oyun atar ya da oyundan komple ban atarak atar. :D

İyi Forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba Cheat Engine ile pc üzerinden offline oyunlarda offset bulucaktım ancak virus total ile test edince 26 virüs olduğunu gösterdi. Hile programı olduğu için virüslü olarak algılamış olabilir ama yinede emin değilim. Bilgisayarıma herhangi bir zarar gelirmi lütfen yardım ediniz teşekür ederim.
Selamlar ChatEngine Porgramların içersindeki değerleri değiştirdiği için normal olarak virüs algılıyor malesef.Ama bir sorun teşkil etmez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.