Checker yapımında hangi dili kullanmalıyım?

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Herkese merhaba. Bu aralar yazılıma merak saldım ve c++ öğrenmeeye çabalıyorum. Aklımda çok güzel bir proje var fakat yapabilir miyim bilmiyorum. Doğru dili seçip seçmediğimi bile bilmiyorum açıkçası :D. Herneyse projeye gelecek olursak başka generatorlerden elde ettiğim random netflix hediye kodlarını checkleyecek ve bana çalışanlarını verecek bir program. Ha bunu sadece Netflix için yapmayacağım. Google play, psn, valorant vs.. Çoğu uygulamaya uyarlamayı düşünüyorum. Herneyse ben c++'a başlamıştım ama dilin bunları yapmak için elverişli olup olmadığını bilmiyorum.Uygun değilse hangi dili seçmeliyim. Yol yakınken döneyim barii :D.

Yardım eden etmeyen herkese çok teşekkürler :D.

Moderatör tarafında düzenlendi:

furkannzmn

Yeni üye
7 May 2021
40
0
Cevap: Hangi dili kullanmalıyım? GC checker.

bende o yollardan geçtim c++ dediğine uygun ama daha iyi alternatifler var . Şu anda c++ daha büyük işler için kullanılıyor.
Sana önerim Intercal ve Unlambda. Şuan sektörün devleri durumunda. bir göz gezdir zaten seversin

Geat

Yeni üye
5 Haz 2016
49
1

bende o yollardan geçtim c++ dediğine uygun ama daha iyi alternatifler var . Şu anda c++ daha büyük işler için kullanılıyor.
Sana önerim Intercal ve Unlambda. Şuan sektörün devleri durumunda. bir göz gezdir zaten seversin

Intercal ve Unlambda mı? Arkadaşım sen nerede öğrendin bu bilgileri? Hangi üniversitede eğitim görüyorsun şuanda sen?
c++ başlanmak için gayet uygun bir dil modern dillerin OOP kavramını anlayabilir ve farklı dillere rahatlıkla adapte olursunuz.

Unlambda ve Intercal hangi sektörün lideriymiş pardon? Git hesabını verir misin?

İnsanları yanlış yönlendirme, C++ algoritma mantığını öğrenen birisi için gayet uygun bir dil.
Intercal diyor ya halen gülüyorum Intercal hangi sektörün devi? OOP kavramı olmayan bir dil ile ne yapabilirsin? Tier 1 işlemler hariç?

İnsanlara öneride bulunurken heveslerinizi bir kenara bırakarak objektif olun lütfen...

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
1
62

Yapmak istediğin proje için C++ öğrenmek ağır gelebilir . Python ile veya C# ile istediğin projeyi rahatlıkla yapabilirsin ve o projeyi yapabilecek seviyeye gelmen C++'dan daha kolay olur. Tabi kariyer için istiyorsan işler değişir ve şu linke yönlendiririm : Hangi Dil - Kitap Önerisi

furkannzmn

Yeni üye
7 May 2021
40
0

Intercal ve Unlambda mı? Arkadaşım sen nerede öğrendin bu bilgileri? Hangi üniversitede eğitim görüyorsun şuanda sen?
c++ başlanmak için gayet uygun bir dil modern dillerin OOP kavramını anlayabilir ve farklı dillere rahatlıkla adapte olursunuz.

Unlambda ve Intercal hangi sektörün lideriymiş pardon? Git hesabını verir misin?

İnsanları yanlış yönlendirme, C++ algoritma mantığını öğrenen birisi için gayet uygun bir dil.
Intercal diyor ya halen gülüyorum Intercal hangi sektörün devi? OOP kavramı olmayan bir dil ile ne yapabilirsin? Tier 1 işlemler hariç?

İnsanlara öneride bulunurken heveslerinizi bir kenara bırakarak objektif olun lütfen...
biraz kötü örnek olmuş olabilir kusura bakmayın.
Ama sektörde onlar hakim şuan. Mesela kurumsal firmalarda şuan %80 oranla Moo ve chef dilleri kullanılıyor.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
1
113
3301/1.1.ano

hangi dili kullanmalıyım diye bir soru sorulmamalı öncelikle

hangi dili daha iyi biliyorsan onu kullanacaksın ben sana ruby ile yaz desem yazabilcek misin yani bu soruyu bir benzetme yaparak açıklayayım

+hangi dili konuşuyum?
-türkçe biliyorsun ama çince konuşmayı dene bir de bakim

ikinci olarak ise web dili ile web kodlama program dili ile program kodlama yapılır yani her türlü program dili ile proje yapabilirsin

yani c++ biliyorsan c++ ile yapabilirsin şimdi dediğin programı yapmak için biraz bilgi gerek çünkü bu netflix falan kodları sürekli denetmez yani bir rakam sallayıp premium içerik vs. bulunabilcek olsa bu adamlar bu kod işini yapmazlardı yani işi bilen biri yapabilir bunu yani bruteforce yi normal input üzerinden yapamıyorsun oradaki gibi bir bypass tekniği kullanıp atlatman gerek bazıları html kodlarının oradan felan deniyor thc hydra nın kodlarına bakabilirsin her türlü web aplication formunda bruteforce yapabiliyor

iyi forumlar dilerim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.