Cihazımda görüntü alınamıyor, neden olabilir?

ygit_1298

Yeni üye
20 Ocak 2023
23
8
Cihazımın harci aksamında (ram, ekran kartı, monitör ve görüntü kablolar ) çalışmayan bileşen yok fakat cıhazıma görüntü gelmiyor neden olabilir? acill yardımm

ygit_1298

Yeni üye
20 Ocak 2023
23
8
Şimdi şöyle söyliyim pc açtın ekran simsiyah ama makine çalışıyorsa. Ben genelde ramları tak çıkar yaparım ya da 2 ram ise birini takarım çalıştıtırım. Açılırsa problemı ona göre anlarım.
maalesef denedim ama olmadı cihaz çalışıyor evet ama görüntü yok ve aynı zamanda buna sebep olabilecek olan herkesin bildiği (ram çıkarıp takma, bios çıkarıp takma, statik alma, ekran kartı çıkarıp takma vb. ) yaptım sadece işlemci ve anakart kaldı ama anakartta gözle görünen bir arza yok

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Cihazımın harci aksamında (ram, ekran kartı, monitör ve görüntü kablolar ) çalışmayan bileşen yok fakat cıhazıma görüntü gelmiyor neden olabilir? acill yardımm
belki de ekran kartını sıfırlamak gerekebilir klavye ye şu komutları gir;

ctrl+shift+windows+b bu tuşlara sırasıyla basılı tutarak elini çekmeden bas bir dene

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
173
deneyecegim hemen teşekkür ederim
Aynısını yaşadım. Bilgisayarımın kasasına su dökülmüştü. Aptallık edip temizlemedim ve kullanmaya devam ettim. Gözle görülür bir hasar yoktu çünkü. Sadece anakartın sata girişleri çalışmamaya başladı hdd bozuldu o sebeple de. Ancak ssd ile kullanmaya devam ettim. Ta ki 5. güne kadar. 5. gün sabah uyanıp bilgisayarı açayım dedim. Bir baktım görüntü gelmiyor. Bilgisayarcıya götürdüm herşeyi denedik. Anladığımız kadarıyla ise anakartın chipseti bozulmuştu. Bilgisayarım eski olduğu içinde sorunumu yeni pc alarak çözdüm. İnşallah siz daha masrafsız bir çözüm yolu bulabilirsiniz :(

ygit_1298

Yeni üye
20 Ocak 2023
23
8
belki de ekran kartını sıfırlamak gerekebilir klavye ye şu komutları gir;

ctrl+shift+windows+b bu tuşlara sırasıyla basılı tutarak elini çekmeden bas bir dene
olmadı maalesef

Aynısını yaşadım. Bilgisayarımın kasasına su dökülmüştü. Aptallık edip temizlemedim ve kullanmaya devam ettim. Gözle görülür bir hasar yoktu çünkü. Sadece anakartın sata girişleri çalışmamaya başladı hdd bozuldu o sebeple de. Ancak ssd ile kullanmaya devam ettim. Ta ki 5. güne kadar. 5. gün sabah uyanıp bilgisayarı açayım dedim. Bir baktım görüntü gelmiyor. Bilgisayarcıya götürdüm herşeyi denedik. Anladığımız kadarıyla ise anakartın chipseti bozulmuştu. Bilgisayarım eski olduğu içinde sorunumu yeni pc alarak çözdüm. İnşallah siz daha masrafsız bir çözüm yolu bulabilirsiniz :(
inşallah masrafsız olur çünkü cihaz hem şirket cihazı hemde degeri 35.000 tl o yüzden buraya danışma geregi duydum hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar

benimkinde no sinyal dio sen yanlış anlamışsın

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
248
21
Kali Linux
Merhabaaaaa

Bu tatsız durumu beraber çözebiliriz bence hadi gelelim probleme

Cihazında görüntü alınamamasının bazı olası nedenleri şunlar olabilir:

1. Bağlantı sorunları: Görüntü kablosu yanlış takılmış veya bozuk olabilir, ekran kartı ve monitör arasındaki bağlantı doğru yapılmamış olabilir.
  2. Ekran kartı veya monitör ayarları: Ekran kartı veya monitör ayarları doğru yapılmamış olabilir. Örneğin, ekran kartı sürücüleri güncel olmayabilir veya ekran çözünürlüğü veya refresh rate yanlış ayarlanmış olabilir.
  3. Sistem ayarları: Bilgisayarınızda sistem ayarlarında ekran kartı veya monitör ile ilgili bir sorun olabilir. Örneğin, ekran kartının seçilmemiş olması veya monitörün otomatik olarak tanınması engellenmiş olabilir.
  4. Sistem arızası: Bilgisayarınızda ekran kartı veya diğer harici aksam arızalı olabilir veya bilgisayarınızın sistem dosyaları bozulmuş olabilir.
  5. Güncelleme veya yazılım sorunları: Bilgisayarınızda yazılım veya sürücü güncellemeleri yapmamış olabilirsiniz veya yazılım arızalı olabilir.
Bu durumların çözümü için, bağlantıları kontrol etmen, ekran kartı ve monitör ayarlarını kontrol etmeniz, sistem ayarlarını kontrol etmen ve sistem arızalarını kontrol etmeni öneririm. Ayrıca, cihazını başka bir monitörle veya başka bir bilgisayarla bağlayarak cihazınızda bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsin.

eğer olmazsa yetkili servise götürmen en doğrusu olacaktır.

İYİ FORUMLAR

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.