Zararlı Yazılım Client Keyloggerdan Kurtulma

TAKTAK26

Yeni üye
12 Tem 2019
22
7
Client keylogger, nedir arkadaşlar bilgisayara bulaştı fakat nasıl tarayıp iptal ederim böyle bir durumu yardım ederseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 Ocak 2020
93
0
Cevap: Arkadaşlar Client Keylogger nedir? Bilgisayara bulaştı nasıl kurtulabilirim.

Keylogger = klavye tuslarini izleme , size keyloggeri yidiren kisiye log olarak mailine gonderir ..

Virus Tarama programlariyla silebilirsiniz ..
Onerim Malware Antivir programini kurup taratmaniz..

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
3
751
tnziel
Cevap: Arkadaşlar Client Keylogger nedir? Bilgisayara bulaştı nasıl kurtulabilirim.

Size bulaşan logger galiba bir uygulama gibi gösterilmiş olabilir. Yani .exe dosyalarını taratarak başlayabilirsiniz. Ben böyle düşünüyorum.

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29

Görev yöneticisini açın. Hizmetler kısmında services.exe'i bulun karşısında SYSTEM dışında herhangi bir şey yazıyorsa keylogger bilgisayarınızda aktif demektir. Herhangi bir antivirüsle taratıp onardıktan sonra tekrar kontrol edin. Dediğim yerde SYSTEM yazıyorsa problem ortadan kalktı demektir.

Son düzenleme:

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
16
837
Semerkant
Merhabalar
Client müşteri demek ve keyloggerla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Keyloggerı temizlemek için ise :

Keylogger Tespit Yöntemi
Yöntem 1: Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır.

Yöntem 2: c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log dosyalarını görüyorsan pc'de keylogger var demektir. Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipta çalıştırıp regedit'e girin. ( Başlat, çalıştır'dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 3: Ctrl+Alt+Shift+x tuşlarına basınca karşınıza bir şifre sorma ekranı çıkıyorsa bilgisayarınızda keylogger vardır. Format öneririm.

Yöntem 4: Başlat / Çalıştır / Cmd yazıp ms-dos penceresini açıyoruz ve komut satırına: netstat -an | find ":25" yazıyoruz. "25" keylogger in SMTP portudur. Bu komutu yazdıktan sonra komut satırının altında boşluk olur ve yeni komut satırına geçerse keylogger yok demektir.

Antivirüs programları da iş görür ücretsiz olan Avast var.
https://www.avast.com/tr-tr/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.