Windows cmd hatası alıyorum

inception2019

Yeni üye
30 Eyl 2019
23
0
Merhaba Arkadaşlar win 10 pro kullanıyorum cmd komut istemcisini açtıgımda ipconfing yazıyorum ve karşıma

cmd ipconfig is not recognized as an internal or external command operable program or batch file bu yazı geliyor yardımcı olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Cevap: cmd ipconfing

ipconfig mi yazıyorsunuz ? ipconfing mi yazıyorsunuz ? cmd ipconfig mi yazıyorsunuz ?
Doğrusu "ipconfig"dir. Düzgünce ipconfig yazdığınızda bir problem kalmadığını göreceksiniz

Son düzenleme:

whitend06

Özel Üye
27 Nis 2020
142
605
eğer ki sorununuz sadece ipconfig ile alakalı ise başka bir windows bilgisayardan "C:\Windows\System32\ipconfig.exe" bu yolda ki exe dosyasını kendi bilgisayarınıza kopyalayınız.
eğer ki sorun cmd ile alakalı ise yine aynı dizinde bulunan "C:\Windows\System32\cmd.exe" dosyasını kendi bilgisayarınıza kopyalayanız.

iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.