CMD/komut satırı bilmemde fayda var mı?

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Cevap: CMD ile yardım

Windowsda birçok şey görselleştirilmiştir ve gui dediğimiz kullanıcı arayüzü eklenmiştir. Windows üzerine program geliştirmek falan istiyorsan belki işine yarayabilir ama onun dışında normalde gui ile yapabileceğin bazı işlemleri hızlandırmak dışında pek bir artısı yok. Ama linuxta bu durum farklı. Çoğu program sadece terminal üzerinden çalışıyor

DarkGalaxy

Üye
13 Ocak 2021
101
0
İstanbul

Windowsda birçok şey görselleştirilmiştir ve gui dediğimiz kullanıcı arayüzü eklenmiştir. Windows üzerine program geliştirmek falan istiyorsan belki işine yarayabilir ama onun dışında normalde gui ile yapabileceğin bazı işlemleri hızlandırmak dışında pek bir artısı yok. Ama linuxta bu durum farklı. Çoğu program sadece terminal üzerinden çalışıyor

anladım ben faydası var derken hack yapabilir miyim demeyi kassetmiştim

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home

oyun oynamıyorsan windows kullanmanı tavsiye etmem.linux'a geç temel bash kodlarını öğrenebilirsin.(bash cmd nin linux hali).
ucu çok açık sormuşsun.bash öğrendikten sonra yapacakların dosya açma dosya taşıma uygulamayı çalıştırmak gibi küçük işlemler oluyor genellikle
hacking alanı ile uğraşmak istiyorsan dile çok hakim olmana henüz gerek yok.işleyişi,kodların aşağı yukarı ne yaptığını kavraman yeterli.BURADAKİ eğitim seni belli bir seviyeye taşır.
orta üst seviye ingilizce ve merakın olduktan çorap söküğü gibi gelir devamı.Udemy gibi platformlarla da desteklendirmen güzel olur.

DarkGalaxy

Üye
13 Ocak 2021
101
0
İstanbul

oyun oynamıyorsan windows kullanmanı tavsiye etmem.linux'a geç temel bash kodlarını öğrenebilirsin.(bash cmd nin linux hali).
ucu çok açık sormuşsun.bash öğrendikten sonra yapacakların dosya açma dosya taşıma uygulamayı çalıştırmak gibi küçük işlemler oluyor genellikle
hacking alanı ile uğraşmak istiyorsan dile çok hakim olmana henüz gerek yok.işleyişi,kodların aşağı yukarı ne yaptığını kavraman yeterli.BURADAKİ eğitim seni belli bir seviyeye taşır.
orta üst seviye ingilizce ve merakın olduktan çorap söküğü gibi gelir devamı.Udemy gibi platformlarla da desteklendirmen güzel olur.

oyun oynamıyorum ama kali lunix kuramıyorum sadece discord adlı siteye bakıyorum

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World

Merhaba,

Öncelikle şunu belirteyim ki; hack kavramı çok geniş. Konunun asıl vurgu noktası hack eylemiyle ne yapmak istediğiniz ile bağlantılı. Örneğin; CMD kullanarak IP tespiti yapabilir, bu IP'ye sürekli "ping" atarak bir nevi DDos atak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede karşı server'ı veya bilgisayarı çalışamaz hale getirebilirsiniz. Bu da bir hack eylemidir.

Dediğim gibi; siz ne yapmak istediğinizi açıkça belirlemelisiniz ve hangi yöntemler ile bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz? Bu konuda asıl cevap aranan sorular bence bu...

Özet cevap ==> CMD ile hack yapılır ancak kısıtlı bir şekilde...

Önemli Örnek ==> MS Excel ile hack yapılabildiğini biliyor muydunuz? Yakında bu hususla ilgili konu açtığımda öğrenebilirsiniz. Takip edin...

Saygılar,

Son düzenleme:

DarkGalaxy

Üye
13 Ocak 2021
101
0
İstanbul
Merhaba,

Öncelikle şunu belirteyim ki; hack kavramı çok geniş. Konunun asıl vurgu noktası hack eylemiyle ne yapmak istediğiniz ile bağlantılı. Örneğin; CMD kullanarak IP tespiti yapabilir, bu IP'ye sürekli "ping" atarak bir nevi DDos atak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede karşı server'ı veya bilgisayarı çalışamaz hale getirebilirsiniz. Bu da bir hack eylemidir.

Dediğim gibi; siz ne yapmak istediğinizi açıkça belirlemelisiniz ve hangi yöntemler ile bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz? Bu konuda asıl cevap aranan sorular bence bu...

Özet cevap ==> CMD ile hack yapılır ancak kısıtlı bir şekilde...

Önemli Örnek ==> MS Excel ile hack yapılabildiğini biliyor muydunuz? Yakında bu hususla ilgili konu açtığımda öğrenebilirsiniz. Takip edin...

Saygılar,
karşı bilgisayarı yavaşlatmak yani internetini çalışmaz hale getirmek

discordda hacking temalı kanalları takip ediyorsun anladığım kadarıyla.
kali'yi neden kuramıyorsun?kurulum sırasında siyah ekran mı alıyorsun?
H81M-DS2V adlı anakart'ı kullanıyorum ve anakart çok yaygın olmadığı için yardım alamıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World

karşı bilgisayarı yavaşlatmak yani internetini çalışmaz hale getirmek

Merhaba,

CMD kullanarak aşağıda ki adımları uygulayarak DDos atak gerçekleştirebilirsiniz;

ping www.hedefsite.com –t
veya
ping [belirtilen sitenin IP adresi] - t –l 65500

Bu işlem ne demek;

* Ping komutu veri paketlerini kurbanın sitesine gönderir.
* Belirtilen web sitesinin IP adresi kurbanın web sitesinin IP adresidir
* -T, programın durması için veri paketlerinin gönderilmesi gerektiği anlamına gelir.
* -L, mağdurun sitesine gönderilecek veri yükünü belirtir.
* Değer 65500, mağdurun sitesine gönderilen veri paketlerinin sayısıdır.

Bilginize,

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.