Cmd Komutlarıyla Neler Yapılabilir

CAN01F

Yeni üye
4 May 2023
14
2
Ben bir Trojan tasarladım python üzerinden bir sürü kod yazıp teker teker bunların görevlerini belirlemek istemedim o yüzden direk cmd ye erişiyim dedim de kurbanın pc sine cmd komutlarıyla neler yapabilirim atıyorum şifre falan almam mümkün mü ?

TR?

Yeni üye
7 May 2023
9
0
Dostum CMD en basit şekliyle Windows işletim sisteminin tüm özelliklerine kısa ve kolay yoldan ulaşmayı sağlayan bir panel olarak tanımlanabilir ve bilgeseyardan veriye ulaşarak işini daha kısa sürede halletmesi sağlar.
iyi günler

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Cmd komutlarıyla kendi pcnden başkasına yön veremezsin, senin anlattığın mevzu rat ve trojan konularından geçiyor. Sanırım bir trojan hazırlamışsın kullandığın rat programıyla kurbanın pcsine erişip kurbanın pcsinden cmd komutlarıyla işlem yapabilirsin. Bilgisayar çökertme sistem dosyaları silme vs vs

CAN01F

Yeni üye
4 May 2023
14
2
Cmd komutlarıyla kendi pcnden başkasına yön veremezsin, senin anlattığın mevzu rat ve trojan konularından geçiyor. Sanırım bir trojan hazırlamışsın kullandığın rat programıyla kurbanın pcsine erişip kurbanın pcsinden cmd komutlarıyla işlem yapabilirsin. Bilgisayar çökertme sistem dosyaları silme vs vs
Sistem dosyalarını silmek istemiyorum yaptığım trojan karşı pc nin cmd sine erişebiliyor mesela ıpconfig yazıyorum karşıdakinin IP bilgileir geliyor ama ben cmd ile başka napabilirim google şifreler falan ulaşabiliyor muyum

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Sistem dosyalarını silmek istemiyorum yaptığım trojan karşı pc nin cmd sine erişebiliyor mesela ıpconfig yazıyorum karşıdakinin IP bilgileir geliyor ama ben cmd ile başka napabilirim google şifreler falan ulaşabiliyor muyum
İşte kendi pcnde cmd ile ne yapabiliyorsan o bilgisayardada onu yapabilirsin. Sonuç olarak o bilgisayar şuan elinde değil mi? Zannımca trojan atmışsın ve şuan kurban pcdesin??

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.