Coğrafya çalışma önerisi

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
2
391
in Turkey
Öncelikle Herkese İyi Forumlar. Büyüklerime ve bu yolda ilerleyen arkadaşlara bir sorum olacak. Öncelikle bu konuda biraz kendimden bahsedeyim. Ben genel dersleri ortalama üstü olan disiplinli bir öğrenciyim. Fakat son zamanlarda dikkatim oldukça fazla dağılmaya ve toparlanamaz hale gelmeye başladı. Bunu son bir kaç güne kadar toparlayamamıştım. Ama artık toparladım ancak düzeni bozduğum zamanlardan eksiklerim var. Özellikle de coğrafyadan.. Sizler Lise döneminde coğrafya sınavlarına ve yazılılarına hangi yöntemle çalışıyordunuz?

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,909
5
1,249
Eğitim hayatı serüveninde bir ders de başarısızlık o derse olan “ yapamama “ düşüncesi ile ortaya çıkar. Bu da öğrenciyi dersten soğutur. Halbuki öğrenci dersi sevmeye ve ön çalışma yaparak aktif derste ön plana çıkarsa başarılı olur. Bu yapamamanın önüne geçer. Eğitim hayatında başarılı olmak sıkı çalışmak gerekir. Misal burada bu konuyu açman ve kim yazdı acaba ne dendi diyerek vakit kaybetmek seni başarısızlığa gider bunu yapana kadar da soru çözmek tekrar sağlamak seni başarılı kılar. Bu söylediklerim düşünce yapını şekillendirecektir. Ama sosyal bir birey boyutunda öğretmen, aile, başarılı bir arkadaş bunları sana anlatacaktır.

Eğitim hayatında başarılar dilerim. Olumlu eleştiri ile sana durumu anlattım. :) Başarılar dilerim sana.

ZERODAY0

Üye
10 Ocak 2023
60
35
Öncelikle Herkese İyi Forumlar. Büyüklerime ve bu yolda ilerleyen arkadaşlara bir sorum olacak. Öncelikle bu konuda biraz kendimden bahsedeyim. Ben genel dersleri ortalama üstü olan disiplinli bir öğrenciyim. Fakat son zamanlarda dikkatim oldukça fazla dağılmaya ve toparlanamaz hale gelmeye başladı. Bunu son bir kaç güne kadar toparlayamamıştım. Ama artık toparladım ancak düzeni bozduğum zamanlardan eksiklerim var. Özellikle de coğrafyadan.. Sizler Lise döneminde coğrafya sınavlarına ve yazılılarına hangi yöntemle çalışıyordunuz?
Öncelikle uykunuza önem vermenizi tavsiye ederim. konuya gelecek olursak ben meridyenleri ve kordinatları il plakalarına göre ezberlemiştim . coğrafi koşulları zihnimde canlandırarak sanki oradaymışım gibi hayal ederdim ve iklimini anlardım yani bunlar aklımda kalmış uzun yıllar oldu coğrafya dersi görmeyeli belki yardımcı olur ,belki olmaz bilemiyorum ama size bir fikir getirebilir aklınıza bunları düşünerek.

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
399
17
241
25
MEDUSA
Hocaniz defterinize not tutturduysa ya da fotokopi verdiyse onlara çalışın. Genelde hocalar kendi not tutturdugu yerlerden sorarlar
sınıf arkadaşlarından not desteği alabilirsin ;

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
2
391
in Turkey
ben dersi dersde dinlerdim. sınava son 1 hafta kala çalışırdim yüksekde alırdım öyle.
:D oh ne güzel
Eğitim hayatı serüveninde bir ders de başarısızlık o derse olan “ yapamama “ düşüncesi ile ortaya çıkar. Bu da öğrenciyi dersten soğutur. Halbuki öğrenci dersi sevmeye ve ön çalışma yaparak aktif derste ön plana çıkarsa başarılı olur. Bu yapamamanın önüne geçer. Eğitim hayatında başarılı olmak sıkı çalışmak gerekir. Misal burada bu konuyu açman ve kim yazdı acaba ne dendi diyerek vakit kaybetmek seni başarısızlığa gider bunu yapana kadar da soru çözmek tekrar sağlamak seni başarılı kılar. Bu söylediklerim düşünce yapını şekillendirecektir. Ama sosyal bir birey boyutunda öğretmen, aile, başarılı bir arkadaş bunları sana anlatacaktır.

Eğitim hayatında başarılar dilerim. Olumlu eleştiri ile sana durumu anlattım. :) Başarılar dilerim sana.
Teşekkürler verdiğiniz tavsiye derin bir anlam içeriyor, mesajı aldım (y)
Dersi zamanında dinle.
Kimseden not isteme ve
Kendi notunu da kendin tut.
Arada sırada notlarını tekrarla
KISA VE ÖZ Yardımın İçin Teşekkürler İyi ki kendi notlarımı tutuyorum malum sınıftaki herkes çok bencil hareket ediyor kendimizi sağlama alalım..
Öncelikle uykunuza önem vermenizi tavsiye ederim. konuya gelecek olursak ben meridyenleri ve kordinatları il plakalarına göre ezberlemiştim . coğrafi koşulları zihnimde canlandırarak sanki oradaymışım gibi hayal ederdim ve iklimini anlardım yani bunlar aklımda kalmış uzun yıllar oldu coğrafya dersi görmeyeli belki yardımcı olur ,belki olmaz bilemiyorum ama size bir fikir getirebilir aklınıza bunları düşünerek.
Kodlayarak öğrenme her zaman heveslendiğim bir yöntemdi hemen bugünden itibaren bunu uygulamaya koyacağım örnek için teşekkürler
Hocaniz defterinize not tutturduysa ya da fotokopi verdiyse onlara çalışın. Genelde hocalar kendi not tutturdugu yerlerden sorarlar
sınıf arkadaşlarından not desteği alabilirsin ;
Aynılarını sordu desem yeridir güzel tavsiyen için teşekkürler

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
5
518
localhost
dostum dersini dinle notunu tut tuttuğun notlara çalış hocalar öğretmediği hiç birşeyden sormazlar öğrettikleri şeylere çalış

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
634
296
in every technology system
kardesım dersi 1 sefer dinle sonra dınledıgın konuyu kıtabdan okuyarak destekle sonra konuyla ılgılı testleri çöze çöze devam et sonra cografya genel testlerını cozersın konuları ılkbasta ogrenmen lazım bırde cografya dersı cok guzel ve zevklı bır ders kendın de bu derslerden zevk almaya bak cografya hayatımızda her zaman lazım oluyor bu sekıl yaparsan sıkılmazsın unıversıte sınavında 1 yada 2 yanlısım oluyordu bu sekıl calıstım

By_ Scremente

Uzman üye
8 Nis 2012
1,559
1
72
Sana yorum yapanlara baktım okuduğumda mantıklı geliyor fakat uygulamada sıkıntı olur gibi. En iyisi ezbere dayalı sistemde ezberlemeye çalış öğrenmesen de geçersin. Zorda kalınca genelde böyle yapardım. :)

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Kendimden ornek vereyim, ortaokul sona kadar hem dershanede hemde okulda hep ilk ucteydim. Ancak liseye gecmem ile dersleri salmam bir oldu, ve bu da o zamanlarda gelistirdigim bir yontem. Sinav gununden bir gun once kalp krizi gecirtecek seviyenin bir tik altinda kahve iciyorsun, sabahliyorsun ve sonraki gunun sinavina hazirlaniyorsun. Yedekte de kopya tutarsan sinavdan aldin 100u. Tabii bu ezberlediklerini ayni gunun aksaminda unutuyorsun diyeyim onu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.