Çoğunlukla Siber Korsanların Kullandığı Programlar.

cofidik

Uzman üye
29 May 2013
1,076
3
Remote Pc
1- cain and abel :

Windowsta parola geri kazanma ve ele geçirme için kullanilan programdir.sadece windows ortamina yönelik olarak çaliştirilan araç,başka maksatlar için de kullanilir.iletişim ağini dinleyerek şifreleri ele geçirme ,şifrelenmiş parolalari sözlük kullanimi deneme kripto analiz ile ele geçirme ,voip iletişimini kaydetme farkli şekillerde gizlenen şifreleri çözme yönlendirme protokollerini analiz etmede kullanilmaktadir.

2- JOHN THE RİPPER :
PAROLA ÖZETİNİ ELE GEÇİRME PROGRAMIDIR.UNİX-WİNDOWS ORTAMLARINDA ÇALIŞABİLEN UNİX ORTAMINDAKİ ZAYIF PAROLALARI ELE GEÇİRMEK İÇİN KULLANILIR.PAROLANIN ÖZETİ (HASH) ÖZETLEME ALGORİTMALARINDAN (MD5-SHA1) GİBİ GEÇİRİLEREK BELİRLİ FORMATTA BELİRLİ DOSYAYA YAZILIR.KULLANICI PAROLASINI GİRDİĞİNDE DE AYNI ALGORİTMA TEKRAR ÇALIŞIR SAKLANAN PAROLA ÖZETİ İLE KULLANICININ GİRDİĞİ PAROLA ÖZETİ AYNIYSA KULLANICININ OTURUM AÇMASINA İZİN VERİLİR.PROGRAM VERİLEN SÖZLÜKTEKİ KELİMELERİ KULLANARAK PAROLALARI KIRMAK İÇİN KULLANILMAKTADIR.

3- THC HYDRA :
HIZLI İLETİŞİM AĞI DOĞRULAMA VE OTURUM AÇMA KIRMA PROGRAMIDIR.DAHA ÇOK İLETİŞİM AĞINDAKİ SERVİSE PAROLA DENEME SALDIRILARI YAPILMAK İSTENDİĞİNDE KULLANILAN ARAÇTIR.BRUTE FORCE-TELNET-FTP-HTTP-HTTPS VE BİRÇOK VERİ TABANININ DAHİL OLDUĞU 30 DAN FAZLA PROTOKOLE KARŞI SÖZLÜK ŞİFRE DENEME SALDIRILARI YAPAR.

4- LOPHT CRACK :
WİNDOWS ORTAMINDA PAROLA KAYDETME ELE GEÇİRME PROGRAMIDIR.BAĞIMSIZ (AĞA BAĞLI OLMAYAN) BİLGİSAYARLARDAKİ VE ETKİ ALANINA BAĞLI (DOMAİN) OLARAK ÇALIŞAN BİLGİSAYARLARDAKİ PAROLALARI PAROLA ÖZETLERİNİ KULLANARAK ELE GEÇİRMEYE YARAR.İLETİŞİM AĞINI DİNLEYEREK DE PAROLA ELE GEÇİRME KABİLİYETİ VARDIR.

5- AİRCRACK :
KABLOSUZ İLETİŞİM CİHAZLARINDA WEP-WPA PROTOKOLÜNÜ KIRARAK İLETİŞİMİ VE PAROLALARI ELE GEÇİRİR.(802.11 A/B/G SERİSİ ) WEP-WPA PROTOKOLÜNÜ KIRMAK İÇİN KULLANILAN ARAÇTIR.40-512 BİT WEP ANAHTARLARINI ELE GEÇİREBİLİR.WPA WPA2 ŞİFRE DENEME SALDIRILARI YAPARAK ELE GEÇİREBİLİR.YAZILIM AYNI ZAMANDA (AİRDUMP) PAKET YAKALAMA PROGRAMI (AİRPLAY) PAKET EKLEME ENJEKTE ETME PROGRAMI (AİRCRACK) STATİK WEP VE WPA-PSK KIRMA PROGRMAI (AİRDECAP) YAKALANAN WEP\WPA DOSYALARINI ÇÖZME PROGRAMIDIR.
6- air snort :

(802.11) wep şifrelemesini ele geçirmek için kullanilan programdir.kablosuz iletişim ortaminda kullanilan şifreleme anahtarlarini ele geçirmek için kullanilan araçtir.iletişimi pasif dinleyerek paketleri ele geçirir yeterince paket ele geçirildikten sonra iletişim anahtarlarini elde eder.

7- solar winds :

Iletişim aği keşif izleme ağa saldiri programidir.sistem yöneticileri (saldirganlar) için düzinelerce özel amaçli yazilimlar içeren araçtir.iletişim aği tarayicilar (snmp) şifre deneme araci yönlendirici (router) şifre ele geçirme araci tcp bağlantisi resetleme araci yönlendirici konfigürasyonu yükleme indirme araci gibi çok sayida araçlardan oluşur.

8- pwdump :

Windowsta parola ele geçirme programidir.işletim sistemindeki ntlm-lanman parola özetlerini ele geçirmek için kullanilan araçtir.varsa parolaya ait tarihçeyide gösterir.lophtcrack programiyla birlikte kullanilarak etkili sonuçlar alinir.

9- rainbow crack :

Yenilikçi parola özeti kirma programidir.şifre deneme (b.force) araçlari muhtemel kelimeleri dener.program (rainbow tablolari) özel tablolar tutarak zamani kisaltir.

10- brutus :
Iletişim aği doğrulama oturum açma kirma programidir.windows tabanli araç olup iletişim ağindaki uzak sistem servislerine saldiri için kullanilir.http-pop3-ftp-smb-telnet-imap-ntp protokollerini destekler.unix kullanicilari thc hydra programiyla kullanir.

demonline

Katılımcı Üye
18 Ağu 2008
263
0
Trojan Virüs dediğin program Kali Linux işletim sistemi üstünde geliyor. Pentesterlerin kullandığı programlar. Antivirüs en fazla Me.tasploitin payloadlarını virüs olarak görür. Oda normaldir. Yanıltıcı başlık, kalitesiz içerik = Çöp?

cofidik

Uzman üye
29 May 2013
1,076
3
Remote Pc
Trojan Virüs dediğin program Kali Linux işletim sistemi üstünde geliyor. Pentesterlerin kullandığı programlar. Antivirüs en fazla Me.tasploitin payloadlarını virüs olarak görür. Oda normaldir. Yanıltıcı başlık, kalitesiz içerik = Çöp?

Yanıltıcı Başlık? Kalitesiz içerik? Baştan şunu söylemeliyim ki çoğu siber korsanlar bu programları kullanmaktadır. İçeriğin kalitesini ölçecek seviyede değilsin.Bazı kişilere göre yararlı olabilir.Ve çoğu virüsün kali linux işletim sistemi üzerinde geldiği doğrudur fakat virüs göreceli bir kavramdır karşı sisteme izinsiz giriş yapabildiğin her şey bir bakıma virüstür.

demonline

Katılımcı Üye
18 Ağu 2008
263
0
Albayım www.turksiberguvenlik.net/ sitesinden alıntı veya çalıntı yaptığını da saat 17:54 de paylaşıldığını, ayrıca ordan direkt buraya sadece font değiştiripte koyduğunu yazaydın bari. Gören senin yazdığını sanacak. Yanıltıcılık ve kalitesiz içerik budur. En azından birer tane ss koysaydın da al benisi olsun. Kusura bakma da sen beni tartacak kapasiteye de sahip değilsin. ctrl+c ctrl+v konu kasma işlemini hiç sevmem.

Seo nedir bilirmisin? Senin yaptığın bu hareketler seo açısından da zararlı. Haydi rastgele....

cofidik

Uzman üye
29 May 2013
1,076
3
Remote Pc
Kimseye benim yazdığımı söylemedim burdaki programlar zaten yabancı bi forum tarafından 3 yıl araştırıldıktan sonra çoğu zaman yakalanan siber korsanların kullandığını itiraf ettiği programlardır. şimdi yıkıl karşımdan ^^

EfeqaN

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
489
0
bileyim?
Albayım www.turksiberguvenlik.net/ sitesinden alıntı veya çalıntı yaptığını da saat 17:54 de paylaşıldığını, ayrıca ordan direkt buraya sadece font değiştiripte koyduğunu yazaydın bari. Gören senin yazdığını sanacak. Yanıltıcılık ve kalitesiz içerik budur. En azından birer tane ss koysaydın da al benisi olsun. Kusura bakma da sen beni tartacak kapasiteye de sahip değilsin. ctrl+c ctrl+v konu kasma işlemini hiç sevmem.

Seo nedir bilirmisin? Senin yaptığın bu hareketler seo açısından da zararlı. Haydi rastgele....

site adresini kaldırmanı rica ediyorum. :) / yanlış anlama :D

Raptor8

Üye
4 Eki 2015
60
0
İstanbul
Kimseye benim yazdığımı söylemedim burdaki programlar zaten yabancı bi forum tarafından 3 yıl araştırıldıktan sonra çoğu zaman yakalanan siber korsanların kullandığını itiraf ettiği programlardır. şimdi yıkıl karşımdan ^^
Hahahah çok iyi ya :D
Emeğinize sağlık bu arada .Başka Sitelere gireceğimize ne güzel buraya da açılmış bu konu ,
tek bir siteden birçok dökümana ulaşmak daha verimli olur .
İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

'Deep

Uzman üye
31 Eki 2015
1,327
1
Yanlış !

Bir Proföyonel Asla Bir Programa Bağlı Kalmaz, Kalamaz, Yukarda Yazıklarının Hepsi Tool'dur.
Araştırıp Yazın Alıntı Yapıyorsanız Bile Yanlış Bilgiler Saçmayın.

God is Nig

Üye
15 Tem 2016
171
0
Yanlış !

Bir Proföyonel Asla Bir Programa Bağlı Kalmaz, Kalamaz, Yukarda Yazıklarının Hepsi Tool'dur.
Araştırıp Yazın Alıntı Yapıyorsanız Bile Yanlış Bilgiler Saçmayın.

Evet, belki bir "Proföyonel" kalmaz.
Fakat, herhangi bir script kiddie kalabilir.

Ki soruyorum sana, saldırı timindeki hanginiz script kiddie değil?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.