Çok mu geç kaldım , Öğrenilemez mi ?

yasua111

Yeni üye
23 Haz 2019
8
0
Merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım. Benim adım yasin , 16 yaşımdayım ve lise 3 öğrencisiyim yani bu sene sona geçtim.
Üniversite sınavına hazırlanmak her zaman önceliğim olacak fakat bu hacker konularında ilerlemek istiyorum. Yarın bir gün regular bir
yazılımcı olursam bu konuların içimde kalacağını biliyorum ve ben diğerlerinden farklı birşeyler yapmak istiyorum. Sorum şu 16 yaşında
hala üniversiteye hazırlanan hackerlik de saldırıları sunucuları kavramamış veya bilmemiş biri olarak şimdi başlasam yavaş yavaş ve üniversitede de
devam etsem çok mu geç kalırım ? Çünkü farklı bir forumda böyle bir konu açınca sen devam et geç kalmışsın kafanı bozar bunlar demişlerdi ve açıkcası
bu biraz sarsıcı oldu , ve ben açıkçası lamer olarak çok kalmak istemiyorum yani insanların yaptığı ddos programlarında sadece yine yine farklı programlara bağlı kalarak içinde programların bana göre olması için en ufak kod bile yazmayarak insanların ip lerini bulup programa yazıp he he ben hackerim bakın saldırdım site çöktü demek de istemiyorum fakat bir yandan her hacker lamerlık yolundan geçmiştir sözü de geçerli. Fakat bir yandan python öğreniyor ve herşeyi döngü , string , yapı v.s kavrıyor ve pythonun hackerlar için güzel gerekli bir dil olduğunu biliyorum lafın kısası hackerlik bilgim az ama şimdiden araştırsam saldırı çeşitlerini öğrensem nasıl oluyor ne oluyor hepsine bakıp kitap dahi satın alsam bu yolda istikrarlı bir şekilde ilerlesem mümkün mü çok mu geç kaldım ? Lütfen beni aydınlatın abilerim, saygılar.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler.

Son düzenleme:

porsukhak

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,753
2
T.Ü.R.K
Dostum kendini geliştirmenin yaşı da başı da olmaz forumda işine yarayacak çok fazla bilgiler var kendi geliştirmek istediğin alandaki kulüplere yönel bol bol araştır ve video izle foruma 2 sene önce kayıt olmuştum yaklaşık , bildiğim tek şey "CMD" üzerinden [color a , netstat -n , tree .ping -t ] sonrasında gövde konularından yardımcı olan hocalarımla beraber Web Hack öğrendim forumda aktif kal açılan konuları takip et bilgi sahibi ol ve özgün olmaya çalış İyi forumlar ...

yasua111

Yeni üye
23 Haz 2019
8
0
Dostum kendini geliştirmenin yaşı da başı da olmaz forumda işine yarayacak çok fazla bilgiler var kendi geliştirmek istediğin alandaki kulüplere yönel bol bol araştır ve video izle foruma 2 sene önce kayıt olmuştum yaklaşık , bildiğim tek şey "CMD" üzerinden [color a , netstat -n , tree .ping -t ] sonrasında gövde konularından yardımcı olan hocalarımla beraber Web Hack öğrendim forumda aktif kal açılan konuları takip et bilgi sahibi ol ve özgün olmaya çalış İyi forumlar ...
Aynen şimdi sql map de bir açık bulmanın linux da -g kodu ile olabileceğini şimdi senden öğrendim :D :D , birde kafama takılan bir soru daha var
ben yeri geldiğinde beyaz , yeri geldiğinde siyah şapkamı takmanın dışında hacker olarak nerden para kazanabilirim ? Örnek olarak python bilmem
ileride normal bir işe girmem demek fakat bu hackerler ne yaparak kazanır bu paraları , siber güvenlik mi ?

darksrain

Yeni üye
17 Haz 2019
17
0
Aynen şimdi sql map de bir açık bulmanın linux da -g kodu ile olabileceğini şimdi senden öğrendim :D :D , birde kafama takılan bir soru daha var
ben yeri geldiğinde beyaz , yeri geldiğinde siyah şapkamı takmanın dışında hacker olarak nerden para kazanabilirim ? Örnek olarak python bilmem
ileride normal bir işe girmem demek fakat bu hackerler ne yaparak kazanır bu paraları , siber güvenlik mi ?
siber güvenlik olarak da kazanırsın illegal olarak da seçim senin

cumbullop

Uzman üye
9 Ağu 2015
1,163
0
KOCAELİ
bende aynı durumdayım seneye sınava gireceğim ve bu işlerle uğraşmayı bıkmaya çalışıyorum ama olmuyor para kazanmak çok eğlenceli geliyor bu senemi batırmak istemiyorum.Onun için üniversteyi kazanında bir güzel başlamayı planlıyorum bence sende öyle yap

ByPitfall

Üye
23 Şub 2019
72
0
Merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım. Benim adım yasin , 16 yaşımdayım ve lise 3 öğrencisiyim yani bu sene sona geçtim.
Üniversite sınavına hazırlanmak her zaman önceliğim olacak fakat bu hacker konularında ilerlemek istiyorum. Yarın bir gün regular bir
yazılımcı olursam bu konuların içimde kalacağını biliyorum ve ben diğerlerinden farklı birşeyler yapmak istiyorum. Sorum şu 16 yaşında
hala üniversiteye hazırlanan hackerlik de saldırıları sunucuları kavramamış veya bilmemiş biri olarak şimdi başlasam yavaş yavaş ve üniversitede de
devam etsem çok mu geç kalırım ? Çünkü farklı bir forumda böyle bir konu açınca sen devam et geç kalmışsın kafanı bozar bunlar demişlerdi ve açıkcası
bu biraz sarsıcı oldu , ve ben açıkçası lamer olarak çok kalmak istemiyorum yani insanların yaptığı ddos programlarında sadece yine yine farklı programlara bağlı kalarak içinde programların bana göre olması için en ufak kod bile yazmayarak insanların ip lerini bulup programa yazıp he he ben hackerim bakın saldırdım site çöktü demek de istemiyorum fakat bir yandan her hacker lamerlık yolundan geçmiştir sözü de geçerli. Fakat bir yandan python öğreniyor ve herşeyi döngü , string , yapı v.s kavrıyor ve pythonun hackerlar için güzel gerekli bir dil olduğunu biliyorum lafın kısası hackerlik bilgim az ama şimdiden araştırsam saldırı çeşitlerini öğrensem nasıl oluyor ne oluyor hepsine bakıp kitap dahi satın alsam bu yolda istikrarlı bir şekilde ilerlesem mümkün mü çok mu geç kaldım ? Lütfen beni aydınlatın abilerim, saygılar.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler.

Kardeşim hiçbir şey için geç değildir,ama sana şu tavsiyede bulunmak isterim bence kendini derslerine ver sanal hayattan önce gerçek hayatına önem ver.1 sene bilgisayara,yazılıma,hackerlığa ara ver yani derlerine asıl iyi bir üniversite de bilgisayar bölümü kazan orada zaten yazılım dilleri hackerlıkla alakalı çok güzel hem de en sağlıklı bilgiyi edineceksindir,yani demem o ki senin için uğraşan çaba harcayan anne ve babana, güzel bir üniversite kazanıp onlara seni 16 yıl büyütüp emek verdiği için en güzel şekilde teşekkür etmiş olacaksın.

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
geç kalmadın daha dostum sana önerim derslerine ağırlık ver ileride bir yeri kazanamz isen misal yazılım mühendisliği istiyordun ama kazanamadın kendin dışardan öğrendin bir yazılım geliştiricisi oldun bir şirkete başvurucan alım hakkında şahsen ben mühendisi alırım bir geliştiriciye göre bu değişir ama mühendis daha hakim olur dostum bence sınavına çalış günde 1 saat dinlenme molası koy o süre içinde hackingle ilgilen

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
Hayır kardeşim tabikide geç kalmadın ama derslerine ağırlık ver burası Türkiye üniversitede yazılımla başlayıp çok iyi yerlere gelen insanlar var. Sen lisede temel düzeyde öğrenmişsin/öğreniyorsun. Bu çok çok iyi. demek istediğimi anlamışsındır umarım. Bu yaz gece gündüz bilgisayar başında yazılım öğrenmeye çalış network eğitimleri al vs.. Okul başlayınca da derslerine ağırlık ver çünkü yks yi hafife alırsan çarpar (tarafımca denendi). Söyleyeceklerim bu kadar başka sorun varsa buradan sorabilirsin

KyrptonMan

Üye
10 Ara 2017
121
1
Vazgeçme dostum hiçbir şey için geç değil. İlla ki kendine uygun bir alan bulursun.Ama ilkj başta kendine yürüyeceğin yolu seçmelisin. Daha sonra da seçtiğin alana göre araştırma ve çalışma yapmalısın. Deneme yanılma yöntemi yapa yapa öğrenirsin istediklerini.. İyi şanslar.

Siparkix

Yeni üye
15 Mar 2018
11
0
Bursa
Bence de Hiçbir zaman Geç değildir. Şu anlık yapman gereken derslerine çalışıp üniversitede istediğin yeri yani anladığım kadarıyla yazılım mühendisliğini tutturman gerekiyor.

Tattger

Üye
14 May 2019
79
25
Yoldaşlarımıza katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum.

Öğrenmenin yaşı asla olmadı, olamaz.
Ancak eğer sınava gireceksen sınavına odaklanıp yazılım mühendisliği veya bilgisayar bölümünü kazanmanı tavsiye ederim. Boş zamanlarında da veya dinlenmek istediğinde forumda gezinebilir teorik bilgini geliştirebilirsin. Eğer geçmişe dönebilseydim kesinlikle o sınava çalışırdım... Daha vakit var deme şimdiden başla çalışmaya çünkü 5 dakika sonra sınava gireceksin. (Ne demek istediğimi sınav günü anlarsın)

Kolay gelsin. Saygılar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.